Jsou prášky na hubnutí bezpečné?


Autor: fit-kul | 28.10.2011 20:08 | Komentářů: 0

Prášky pro podporu spalování tuků jsou čím dál více populárnější a to jak v kulturistice, tak i mezi lidmi, kteří se snaží pouze zhubnout.

 

V dnešní době si takové prášky může objednat přes internet úplně každý a opravdu jen málo lidí se zajímá i o to, zda jsou tyto prášky bezpečné.

 

Na trhu existuje několik druhů prášků na hubnutí. K dispozici jsou prášky, které aktivně snižují vstřebávaní konzumovaných tuků ve střevě (např. Xenical, účinná látka orlistat) nebo snižují chuť k jídlu (např. Meridia, Lindaxa, účinná látka sibutramin) či ovlivňují energetickou rovnováhu, metabolismus cukrů a tuků (např. Acomplia, účinná látka rimonabant). Konzumace ani jednoho z těchto prášků není v dlouhodobém horizontu bezpečná a všechny mají nějaké nežádoucí vedlejší účinky.

 

 


Spalovače tuků/Fat burner

Tzv. spalovače tuků (nejčastěji ve formě prášků) fungují na jiném principu – jsou určeny ke zvyšování rychlosti metabolismu a čím vyšší je rychlost metabolismu, tím je vyšší spalování uložených tuků v těle. Velmi často jsou tyto spalovače tuků používány kulturisty před soutěžemi, kdy je potřeba „vyrýsovat svaly“. Tyto prášky většinou obsahují směsici různých látek (kofeinu, guarany, zeleného čaje), u kterých bylo prokázáno, že pomáhají zvyšovat rychlost spalování tuků.


 

 

Jsou prášky na hubnutí bezpečné?

Existuje mnoho rizik spojených s užíváním těchto druhů léků. Prášky, které aktivně snižují vstřebávaní konzumovaných tuků ve střevě, mohou mít negativní vedlejší účinky, jako jsou bolesti břicha, průjem či tendenci ovlivňovat jiné konzumované léky a to zejména antikoncepci a estrogenové doplňky. Mohou také podpořit podvýživu, protože často blokují vstřebávání velkého množství vitamínů rozpustných v tucích.

 

U jiných prášků na hubnutí můžete očekávat zvýšení krevního tlaku a pulsu, deprese apod.

 

Ačkoliv ztráta tuku může být jednodušší a snadnější se správnou a vyváženou stravou, je naprosto nezbytné, aby tyto prášky konzumovali lidé, kteří mají pravidelnou tělesnou aktivitu. Tyto prášky by neměly být určeny lidem, kteří pouze hledají snadný způsob, jak zhubnout. V lepším případě prostě nebude efekt dostatečný a v horším případě to může vést k nežádoucím účinkům a špatnému zdravotnímu stavu.

 

 

Co to jsou spalovače tuků?

Většina lidí ví, že aby zhubla, musí méně jíst a více se pohybovat. Problémem je, že dieta je často psychicky a i fyzicky velmi náročná. Spalovače tuků pomáhají zefektivnit váš dietní plán a fyzickou aktivitu.

 

 

Jaké jsou výhody spalovačů tuku?

Spalovače tuku pomáhají mobilizovat a spalovat tuky ve spojení se správnou stravou a cvičebním programem.

 

 

Měl bych používat spalovače tuku?

Pokud je pro vás stále těžší a těžší při vašem cvičebním programu hubnout nebo jste zklamaní z toho, že vaše váha nejde dolů dostatečně rychle, můžete vyzkoušet spalovače tuků, které vám pomohou dosáhnout vaší cílové tělesné hmotnosti mnohem rychleji.

 

Jedním z rysů spalovače tuků je, že zvyšuje vaši psychologickou a nervovou energetickou hladinu. To vám pomáhá trénovat s vyšší intenzitou a tím spalovat více energie.

 

Je známo, že pozitivní myšlení a mentální příprava před cvičením může mít podobný účinek.

 

 

Možné vedlejší účinky u spalovačů tuků

 

  • kofein - úzkost, poruchy spánku, zmatenost, bolesti hlavy, vidění záblesků, hučení v uších, mánie a psychosa
  • guarana - nespavost, bolesti hlavy, nervozita, úzkost, bušení srdce a vysoký krevní tlak
  • výtažky ze zeleného čaje – neklid a nespavost
  • CLA (konjugovaná kyselina linolová) - zvýšené riziko srdečních chorob
  • chrom - chudokrevnost, ztráta paměti a poškození DNA spojené s chrom pikolinátem
  • chitosan - plynatost, nadýmání a průjem
  • efedrin - vysoký krevní tlak, bušení srdce, akné, nechutenství, problémy močových cest, zmatenost, nespavost, halucinace, paranoia, záchvaty paniky, bolesti hlavy a závratě, a mnoho dalších.

 

Je na každém člověku, aby sám zvážil všechny výhody a rizika a podle toho se následně rozhodl, zda jsou pro něj prášky na hubnutí a spalovače tuků bezpečné. Nejúčinnější metodou stále zůstává zdravá a vyvážená strava s dostatkem pohybové aktivity. Pokud se rozhodnete vyzkoušet spalovače tuků, je dobré si dělat poznámky o jejich účincích a všech případných neobvyklých pocitech a podle toho upravit dávkování či náhradu za jiný doplněk výživy.

 

 


Při správném stravování, dostatku pohybu a správném výběru spalovačů tuků, zhubne naprostá většina lidí.


 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 7 , registrovaných: 3