Proč by měly ženy posilovat?


Autor: fit-kul | 08.02.2012 17:08 | Komentářů: 0

1) Budete silnější

Zvýšení vaší celkové síly vám může pomoci i v každodenním životě. Jakmile se bude vaše tělo vlivem pravidelného posilování zpevňovat, výrazně se tím sníží riziko zranění (zlomeniny, natažení svalů, bolesti zad apod.). Podle četných výzkumných studií, dokonce i mírné posilování může zvýšit sílu o 30-50%. Výzkumy také ukázaly, že ženy mohou rozvíjet svoji sílu ve stejné míře jako muži (pozor! nepleťte si sílu s množstvím svalové hmoty - ta se u žen tvoří v mnohem menší míře než u mužů).

 

 

2) Snížení množství tělesného tuku

Výzkum, který provedl Dr. Wayne L. Westcott (výzkumný ústav South Shore YMCA v Quincy) zjistil, že průměrná žena, která posiluje dvakrát až třikrát týdně po dobu dvou měsíců získá téměř 2kg svalů a zhubne 3,5kg tuku. To je tím, že jak se zvyšuje množství svalové hmoty, tak se zvyšuje i rychlost klidového metabolismu a tím spálíte mnohem více kalorií a to každý den, i když zrovna necvičíte. Obecně řečeno, za každého 0,5kg svalů, vaše tělo spálí o 30-50 kalorií více každý den. A to už je opravdu hodně!

 

 

3) Nebojte se ztráty ženských tvarů

Vědci také zjistili, že na rozdíl od mužů, ženy obvykle nemohou dosáhnout ani zdaleka takového svalového rozvoje jako muži, i když budou pravidelně posilovat. Je to způsobeno především tím, že ženy mají asi 10-30krát méně hormonů, které způsobují svalovou hypertrofii (růst svalů). Takže pravidelné posilování vám může přinést „pouze“ perfektní vytvarování vaší postavy.

 

 

4) Snížené riziko osteoporózy

Výzkum zjistil, že posilování může zvýšit minerální hustotu kostí o 13% za šest měsíců. To, spolu s dostatečným příjmem vápníku, může být nejlepší ženská obrana proti osteoporóze.

 

 

5) Zlepšení sportovního výkonu

Zařazení pravidelného posilování do vašeho aktuálního sportovního tréninku, může pomoci ke zvýšení vaší výkonnosti. Cyklisté jsou schopni urazit delší vzdálenosti s menší únavou, golfisté zvyšují sílu svého úderu, lyžaři zlepšují svoji techniku atd.

 

 

6) Snížení rizika zranění, bolesti zad a artritidy

Posilování nejen buduje svalovou hmotu, ale také zvyšuje pevnost vazivové tkáně a stabilitu kloubů. To působí jako „výztuž“ pro klouby a pomáhá tak předcházet zranění. Závěry 12leté studie ukázaly, že posílení zádového svalstva v 80% případů snížilo či úplně odstranilo bolest spodních zad. Jiné studie ukázaly, že posilování může zmírnit bolestivé projevy osteoporózy.

 

 

7) Snížení rizika onemocnění srdce

Podle Dr. Barry A. Franklina (ředitel kardiologického oddělení v Beaumont Hospital, Royal Oak), může posilování zlepšit kardiovaskulární zdraví několika způsoby, včetně snížení „špatného“ LDL cholesterolu, zvýšení „dobrého“ HDL cholesterolu a snížení krevního tlaku. Po zařazení i kardiovaskulárního cvičení (běh, kolo atd.) se tyto výhody ještě zvýší.

 

 

8) Snížení rizika vzniku cukrovky

Posilování může zlepšit způsob, jakým tělo zpracovává sacharidy, což může snížit riziko vzniku cukrovky. Výzkumy ukazují, že posilování může zvýšit využitelnost glukózy v těle o 23% za čtyři měsíce.

 

 

9) Nikdy není příliš pozdě

Studie ukazují, že posilování přináší prospěch v každém věku. Ale nezapomínejte, že vyššímu věku se musí přizpůsobit i metoda posilování.

 

 

10) Snížení projevů deprese

Výzkum provedení na Harvardské univerzitě ukázal, že posilování v trvání deseti týdnů výrazně snižuje klinické příznaky deprese úspěšněji než standardně předepisované medikamenty. Ženy, které pravidelně posilují, se cítí mnohem sebejistější a odhodlanější dodržovat všechny důležitá pravidla v boji proti depresi.

 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 8 , registrovaných: 3