Sacharidové vlny-vše sem...

Hubnu, hubneš, hubneme

Sacharidové vlny-vše sem...

Příspěvekod fit-kul » čtv 11. srp 2011 19:23:59

Zde můžete psát své dotazy či jídelníčky a vůbec, vše ohledně sacharidových vln...
fit-kul
Administrátor

Re: Sacharidové vlny-vše sem...

Příspěvekod SleziF » ned 11. bře 2012 11:36:06

Zdravím.

Chystám se přítelkyni připravit sacharidové vlny. Nikdy před tím jsem to nezkoušel, vše jsem vyčetl z netu.
Rád bych touto cestou požádal o kontrolu vstupních údajů.

Výška - 167 cm
Věk - 21
Stávající váha - 57 kg
Cílová váha - 55 kg
Postava - sportovní, řekl bych nezaujatě vypracovaná
Cílem vln - shodit tuk, aby vykoukly svalíky
Denní aktivity - škola VŠ + praxe v nemocnici/každý den cvičení Bodyrock + pás min. 1hod

max. sacharidů - (55 x 5) = 275 g
Vlny - 50/50/90/135/180/220/275
bílkoviny - 2g/kg TV
tuky - 0,5 g/kg TV

BMR - 655 + (9,6 x 57) + (1,7 x 167) - (4,7 x 21) = 655 + 547 + 284 - 99 = 1.387 kcal/den

někde jsem se dočetl, že by se to mělo jakýmsi koeficientem vynásobit dle toho, jaká je denní aktivita u přítelkyně je to střední až vyšší, tak by tam byl koeficient zhruba 1,6 což by potom dělalo 2.220 kcal/den ..... ale tímto si nejsem vůbec jistý.

PRO ÚVOD BYCH TO ZATÍM TAKTO NECHAL A DĚKUJI ZA KOREKTURU ...
SleziF

Příspěvekod fit-kul » pon 12. bře 2012 6:18:26

Hezky sestaveno,
zde jsou ty koeficienty:

0.9 - neaktivní
1.2 - málo aktivní
1.3 - středně aktivní
1.7 - velmi aktivní
1.9 - extrémně aktivní

Místo koeficientu se také může klidně přidat cca 500kalorií.
Sacharidové vlny jsou poměrně variabilní typ diety - pokud něco nebude vyhovovat, tak se to může v průběhu pozměnit. Tj. příliš mnoho/málo kalorií, bílkovin atd.
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod SleziF » pon 12. bře 2012 19:56:42

DĚKUJI ...
SleziF

Příspěvekod JanaD.1 » ned 01. dub 2012 10:56:07

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat. Měřím 164cm, vážím 55kg a je mi 26let. Už od 14let mám problémy s váhou tu se mi podařilo z 74kg snížit na těch 55kg je ovšem otázka, kolik z té váhy byl tuk a kolik svaly.
Chtěla bych začít po Velikonocích se sacharidovou dietou. Tak 5x týdně cvičím a do toho dělám bojové umění. Ty svaly tam jsou, ale pod vrstvou tuku, tak jsem se chtěla zeptat, zda se dá to maso v téhle dietě něčím nahradit, třeba protein drinkem, protože jíst ho 2x denně mi příjde docela hodně a také, zda byste věděl nějaký kvalitní proteinový drink.
Na mou váhu by to, pokud bych počítala s 2g bílkovin bylo 110g není to na holku moc?
Při zvyšování množství sacharidů dají se kuřecí prsa, rýže a brambory maličko osolit? A na poslední dny, kdy je sacharidů kol. 275g můžu k snídani místo bílků musli, kukuřičné cornflakes s jogurtem nebo celozrnný chléb se šunkou?
Moc děkuji za odpověď. :)
JanaD.1

Příspěvekod fit-kul » pon 02. dub 2012 12:22:58

Ahoj,
Tak 5x týdně cvičím a do toho dělám bojové umění.

- to je dost aktivity (samozřejmě, důležité měřítko-intenzita tréninků), to by samo o sobě mělo stačit na efektivní hubnutí a následné udržení požadované váhy. Možná se zamyslet spíše nad úpravou dosavadního jídelníčku, než se možná zbytečně pouštět do diety.

Ty svaly tam jsou, ale pod vrstvou tuku, tak jsem se chtěla zeptat, zda se dá to maso v téhle dietě něčím nahradit, třeba protein drinkem,

- protein drink je pouze doplněk stravy, nedokáže plně nahradit klasickou stravu

protože jíst ho 2x denně mi příjde docela hodně a také

- tady je asi něco špatně, kolikrát denně jíš??? Jinak maso/bílkoviny by měli být součásti téměř každé porce jídla...

Na mou váhu by to, pokud bych počítala s 2g bílkovin bylo 110g není to na holku moc?

- ano, ženy mohou snížit příjem bílkovin (cca 1,6g/1kg tělesné váhy)

Při zvyšování množství sacharidů dají se kuřecí prsa, rýže a brambory maličko osolit?

- sůl není tak špatná, jak se o ní často tvrdí / vše s mírou

A na poslední dny, kdy je sacharidů kol. 275g můžu k snídani místo bílků musli, kukuřičné cornflakes s jogurtem nebo celozrnný chléb se šunkou?

- cornflaky určitě ne, celozrnný chléb s kvalitní šunkou je dobrá volba
Ps: neboj se jíst celá vejce

Moc děkuji za odpověď. :)
- není vůbec zač ;)
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod JanaD.1 » úte 03. dub 2012 19:56:36

Jím 5-6x za den, snažím si nosit jídlo do práce a nevynechávat, ale je fakt, že těch bílkovin, tam bude podstatně míň.
Ten protein v prášku by po tu sacharidovou dietu tedy šel? Třeba ke svačině s rýž. chlebíkem a po cvičení? Chtěla jsem ho jen pro tuto dietu, jinak vím, že je to převážně doplněk. ;)
JanaD.1

Příspěvekod fit-kul » stř 04. dub 2012 20:57:14

Stále nechápu, proc tak moc chceš nahrazovat bílkovinu v podobě klasického jídla proteinovým práškem :?:
Pokud např. nestíháš či nemáš připravené jídlo, tak je to samozřejmě v pořádku - lepší si dát protein než nic.
Po cvičení je protein ok...
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod spaca8 » pát 04. kvě 2012 8:15:22

Zdravím četl jsem váš článek ohledně sacharidových vln a není mi zcela jasné jak spočítat ostatní dny (třetí, čtvrtý a pátý). Je také nějaké konkrétní číslo kterým váhu násobit nebo se to jen odhaduje ?
spaca8

Příspěvekod fit-kul » pát 04. kvě 2012 19:10:47

Ahoj,
přesně jak říkáš - sacharidové vlny jsou hodně o testování/odhadování. Ideálně je zjistit minimální a maximální příjem sacharidů a následně si to rozdělit do určitého počtu dní (doporučuje se rozdělení na 7dní). Minimální příjem sacharidů je jasný - 0 nebo 50g sachrů (osobně doporučuji 50) a maximální příjem by měl být zpravidla o něco větší než je tvůj normální příjem. Tj. pokud před dietou mám příjem 450g sacharidů (kdy při tomto příjmu stále přibírám na váze, ale držím tělesný tuk pod kontrolou), tak můj maximální příjem sachrů v dietě bude cca 500g.

Samozřejmě, pokud nebudeš spokojen s váhovými úbytky v dietě či dokonce nebudou žádné - je vhodné snížit maximální příjem sacharidů formou pokusu a omylu nebo přidat aerobku (což může být někdy spíše na škodu-pokud se snažíme zachovat maximální množství svalové hmoty).
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod Maja » sob 19. kvě 2012 8:51:28

ahoj,

mám takový začátečnický dotaz :-) dívala jsem se na rozpis jídel u sacharidových vln a chtěla bych vědět, jestli gramáž masa a ryb je v syrovém stavu nebo po uvaření.

Díky moc za odpověď
Maja

Příspěvekod fit-kul » ned 20. kvě 2012 19:03:15

Maja píše:ahoj,

mám takový začátečnický dotaz :-) dívala jsem se na rozpis jídel u sacharidových vln a chtěla bych vědět, jestli gramáž masa a ryb je v syrovém stavu nebo po uvaření.

Díky moc za odpověď

Ahoj,
vždy se jedná o váhu potravin v syrovém stavu.
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod Nousek » ned 17. čer 2012 8:26:04

Dobrý den, jsem navyklý jíst poměrně hodně a bojím se, že mi jídlo při sacharidových vlnách nebude stačit. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli nějak ovlivní dietu to, že si zvětším dávku masa ? Sacharidy nechám tak jak mají být akorát masa bych si dával více. Je to možné ?
Nousek

Další

Zpět na Hubnutí a diety