Úbytek svalů

Dotazy týkající se stránek FIT-KUL.cz

Úbytek svalů

Příspěvekod reda » stř 08. črc 2015 13:05:31

Dobrý den, mám jeden dotaz. Cca před měsícem a půl jsem upravila stravu a začala pravidelně cvičit. Dala jsem si za cíl zhubnout 5 kg nebo alespoň zpevnit postavu. První týden jsem měla takový "detoxikační" a poté začala upravenou stravou. Jím zpravidla 6x denně, snažím se dostatek bílkovin, ovoce a sacharidy (příléhy) nejpozději v poledne, jak mi řekla poradkyně. Nejím sladkosti, co se týče alkoholu pouze 1 dc. vína, to je jediný můj "hřích". Po týdnu "nového" stravování byly výsledky dobré, shodila jsem 1,5 kg tuku a nabrala vodu a i svalovou hmotu. Během dalších týdnů jsem ale začala ztrácet pouze svaly, přestože cvičím pravidelně 3x - 4x denně hodinu (orbitrek, chůze na pásu, cviky na břicho, na nohy), snažím se cvičit na tepovou frekvenci do 130. Poradce se mě jen zeptal, zda jsem přestala cvičit ale nic víc mi neporadil, pouze ať zkusím cvičit někdy jindy než to mám zavedené nyní. Cvičím doma hned ráno doma po probuzení od 6.00 hod, později to již nestíhám a vyhovuje mi to tak. Mám prý zkusit si dát před cvičením kousek ovoce, což jsem tedy zavedla, ale nějak to nepomáhá. Nevíte, co dělám špatně?
reda

Re: Úbytek svalů

Příspěvekod fit-kul » stř 08. črc 2015 18:34:49

Ahoj,
jako první bych doporučoval již nenavštěvovat onoho poradce. Pravidelné jídlo je samozřejmě nutnost, sacharidy pouze do poledne - nesmysl. Jediná chvíle, kdy opravdu není ideální konzumace scharidů je v pozdních hodinách či před spánkem. Trénink 3-4x denně je více než zbytečný - stačí 3-4x týdne (záleží na zvolené aktivitě, intenzitě atd.). Kousek ovoce před cvičením nemá žádný význam.

Pro další rady bych potřeboval znát váš typický jídelníček na jeden den.

Popř. pokud byste potřebovala poradit více podrobněji, můžu vám pomoci vytvořit individuální plán (jak stravovací, tak i tréninkový).

Viz: http://www.fitkul.cz/fitkul/trener
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod reda » čtv 09. črc 2015 8:47:32

Ahoj, omlouvám se za chybu, cvičím 3x - 4x týdně. :D Je mi 42 a větší zátěž bych nezvládla :D

Typický jídelníček:

Před cvičením zobnu trochu ovoce či hroznový cukr.
Snídaně: dva krajíčky bezlepkového chleba (40 gr) nebo 2 rýžové chleby
2 vajíčka
2 plátky sýra či šunky
lžička sezamových semínek
zelenina

nebo

2 krajíčky chleba
žervé nebo cotage, sýr, šunka
zelenina

svačina: tvaroh, ovoce, pár mandlí
nebo ovocný salát
nebo krajíček chleba, sýr

oběd: např. kuřecí čína, rýže, zelenina

vždy nějaké maso, rýže nebo těstoviny či brambory (cca 40 gr), zelenina

svačina: zelenina a nějaký druh sýra většinou
nebo luštěninová polévka nebo nějaká zeleninová polévka

někdy ještě další svačinka, protože večeřím většinou v osm (vždy kousek zeleniny a sýra)

večeře: maso (3x týdně) ryba, krevety (3x týdně), k tomu zelenina

před spaním: trochu tvarohu

Nejím sladkosti, přes den vypiji minimálne 3 litry kohoutkové vody, 1 kávu, občas 1 zelenou kávu, 1 dcl vína.

To je můj obvyklý jídelníček.

Ted poslední týden zkouším změnu cvičení - cvičím každý den s Jullian - tak 5x týdně (je to takové rychlejší cvičení - kardio, posilování), prý účinné ale zatím je brzy to hodnotit, k tomu ještě přidám 15 minut chůze nebo orbitreku.
reda

Příspěvekod fit-kul » ned 12. črc 2015 9:39:12

Jídelníček vypadá pěkně - ještě pro představu správné velikosti porcí bych potřeboval znát Váš věk, výšku a váhu.
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod reda » ned 12. črc 2015 18:58:11

Dobrý večer, 42 let, 158 cm, cca 56 kg.
reda

Příspěvekod fit-kul » pon 13. črc 2015 18:37:07

Vše vypadá docela adekvátně... Pokud byste potřebovala pomoci s tréninkem můžeme se domluvit...
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod reda » pát 16. říj 2015 9:07:50

Dobrý den, mohla bych se tedy s vámi n nějakém individuálním sestavením jídelníčku či tréninkovém plánu, byť jsem mimo Brno?
reda

Příspěvekod fit-kul » ned 18. říj 2015 10:50:12

Určitě, v tom nebude problém.
Domluvíme se přes email: trener@fitkul.cz
fit-kul
Administrátor

Zpět na Dotazy a odpovědi