Bojové sporty a cvičení (posilování)

Box, MMA, K1, Krav Maga atd.

Bojové sporty a cvičení (posilování)

Příspěvekod dominik.ruzicka » pát 15. bře 2013 19:43:59

Zdravím,
3 x týdně chodím na Muay Thai. Byl jsem mírně silnější, začal jsem užívat spalovače a dosti jsem zhubl. Chtěl bych poradit jak zaplnit volné dny kdy nechodím na tréninky, slyšel jsem že nemá smysl kombinovat bojové sporty a posilovnu, myslím ale, že jen v případě objemových cviků, nebo ne ?. . Jestli se mám třeba zaměřit na kardio nebo tak....postupně chci ale i nějak vypadat, vyrýsovat ale při tom nevypadat jako vychrtlina. Myslím že mám dostatečně svalové hmoty jenže je schovaná pod vrstvou tuku. Vím že je všechno o stravě ale v mém případě se to nedá natolik dodržovat jelikož jsem přes týden na internátě a strava tam není zcela ideální.
Děkuji. :)
dominik.ruzicka

Re: Bojové sporty a cvičení (posilování)

Příspěvekod fit-kul » sob 16. bře 2013 9:10:36

Ahoj,

slyšel jsem že nemá smysl kombinovat bojové sporty a posilovnu, myslím ale, že jen v případě objemových cviků, nebo ne ?

Máš částečně pravdu, pokud je tvým hlavním cílem bojové sporty, tak příliš velké osvalení je spíše na obtíž, tj. větší přínos by pro tebe měli dynamické cviky typu přemístění. Ale to neznamená, že i další cviky (dřep, bench, MT...) nemají žádný význam. Jako příklad může sloužit. http://www.fitkul.cz/clanky/212-Trenink ... -posilovna

Jestli se mám třeba zaměřit na kardio nebo tak

To samozřejmě.

Vím že je všechno o stravě ale v mém případě se to nedá natolik dodržovat jelikož jsem přes týden na internátě a strava tam není zcela ideální.

Na intru je to těžší, ale pokud budeš chtít - všechno jde (určitě tam máte i kuchyňku, ne?). Ono to bez správné stravy opravdu nepůjde ;)
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod dominik.ruzicka » sob 16. bře 2013 20:57:36

Moc děkuji, kuchyňka tam sice je ale jen s mikrovlnkou :( takže si tam nemůžu ani přichystat pořádnou flákotu z mladého býčka. Mohl by jste mi prosím poradit jaké pokrmy by se dali připravit v mikrovlnné troubě či varné konvici ? .. nebo jaké potraviny (lacinné) si popřípadě kupovat v obchodě ? . A co doplňky stravy ? Protein či sachariďák ? Děkuji. :)
dominik.ruzicka

Příspěvekod fit-kul » ned 17. bře 2013 14:40:56

To tam nemáte ani žádný vařič? No, mikrovlnka není nic moc, ale když je nouze tak i ona může postačit. Stačí trochu hledat v receptech, viz. např.
Kód: Vybrat vše
http://www.toprecepty.cz/kategorie/30-mikrovlnna-trouba/

Tak první dva dny na intru jsou v pohodě - to si vezmeš jídlo z domu a zbytek musíš improvizovat, ať už za pomoci mikrovlnky nebo intrové jídelny.

Pokud nemáš vyřešenou stravu, tak to protein nezachrání, ale ve tvém případě by klidně mohl nahradit jedno jídlo. Např. vločky + voda (mléko) + protein.
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod dominik.ruzicka » stř 20. bře 2013 20:28:31

Super moc Vám děkuji, moc jste mi pomohl. :)
dominik.ruzicka

Zpět na Bojové sporty