Trénink o LP

Pochlubte se vaším tréninkem

Trénink o LP

Příspěvekod jiri1995 » stř 27. bře 2013 16:23:42

Dobrý den,

Nejprve bych vám chtěl vyjádřit veliký potlesk za článek Mýty o posilování, ale zarazila mě tam jedna
souvislost...můj kamarád dělá celkově denně na břicho 1000 opakování (tedy 10x 100) a břišní svaly mu neustále rostou před očima, skoro vůbec nemá stagnaci. V článku bylo, že je nesmysl cvičit takové kvantum opakování a
sérií a že stačí bohatě 3x25 opakování pro tři různé cviky...jaký je váš názor?

Druhou věc jak už napovídá nadpis bych se chtěl zeptat na můj posilovací systém o LP (viz. letní prázdniny), který by probíhal takto:

PO - Domácí cviky (viz. kliky, dřepy, sedy-lehy apod.)
ÚT - Kardio (40-60 min)
ST - Posilovna
ČT - Kardio (40-60 min)
PÁ - Kardio (40-60 min)
SO - Posilovna
NE - Kardio (40-60 min)

Kardio (tedy běhání v lese) zařazuji, protože potřebuji spálit přebytečný tuk, který mi "visí" na podbřišku.
A také pro vytvarování a zviditelnění břišních svalů. Bojím se, abych nehubl tímto systémem na poctivě
vydřené svalovině?

Třetí věc na kterou bych se chtěl zeptat je tato. Když přijdu z posilovny domů a mám ještě volný čas a spíš se nudím tak mám chuť si udělat pár sérií kliků, neuškodí to, když jsou mé svaly už vystaveny 1h 30min tréniknu v posilovně?
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Re: Trénink o LP

Příspěvekod fit-kul » stř 27. bře 2013 18:12:41

můj kamarád dělá celkově denně na břicho 1000 opakování (tedy 10x 100) a břišní svaly mu neustále rostou před očima, skoro vůbec nemá stagnaci. V článku bylo, že je nesmysl cvičit takové kvantum opakování a
sérií a že stačí bohatě 3x25 opakování pro tři různé cviky...jaký je váš názor?

Zbytečné přetěžování břišních svalů a s tím související bedrokyčlostehenní sval. Popř. dysbalance břicho-záda...

Druhou věc jak už napovídá nadpis bych se chtěl zeptat na můj posilovací systém o LP (viz. letní prázdniny), který by probíhal takto:

Já bych zařadil alespoň jeden den volna.

A také pro vytvarování a zviditelnění břišních svalů. Bojím se, abych nehubl tímto systémem na poctivě
vydřené svalovině?

Když budeš správně jíst a mít dostatek odpočinku, tak by to mělo být docela v pořádku.

Třetí věc na kterou bych se chtěl zeptat je tato. Když přijdu z posilovny domů a mám ještě volný čas a spíš se nudím tak mám chuť si udělat pár sérií kliků, neuškodí to, když jsou mé svaly už vystaveny 1h 30min tréniknu v posilovně?

Naprostá zbytečnost, pokud máš ještě tolik energie po posilování, tak asi necvičíš s dostatečnou intenzitou (tím samozřejmě neříkám, aby ses v každém tréninku totálně rozsekal).
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod jiri1995 » čtv 18. dub 2013 15:46:40

Opět smekám nad vašimi znalostmi...

Jdal jsem si tolik kardia, protože už se nedokážu koukat na ten můj "převis" ,který mi trčí z trika :) ... a
mám i sázku s tátou a s jedním spolužákem, že ten pupek, prostě po prázdnicnách mít na sobě
nebudu... :)

Docela by mě zajímalo ještě toto:

1) Dalo by se za dva měsíce LP (3-4x v týdnu) klasickým 1h během nebo HIITem schodit tak 15 kg?

2) Dalo by se za dva měsíce LP vyrýsovat břišní svaly, za předpokladu, že bych jak jsem již uvedl
3-4x v týdnu chodil běhat?

3) Když budu tedy o LP využívat hodně kardio a i do toho 2x denně syrovátka (ráno a večer před běháním)
nepudu trošku sám proti sobě? Ptám se proto, že syrovátka asi tak z 75% mají větší vliv (účinek) ,když
chlap chce nabrat svalový objem a tudiž zvětšit tělesnou váhu.
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Příspěvekod fit-kul » čtv 18. dub 2013 16:10:50

Odpověď na tvé otázky je jednoduchá - napiš svůj současný jídelníček. Protože můžeš běhat a cvičit každý den, ale pokud budš mít větší energetický příjem než výdej, tak se břišáků prostě nedočkáš...

RE: 3. otázka

Zbytečně neustále řešíš syrovátku - opravdu se nejedná o něco zázračného, které by zásadně ovlivňovalo celkový výsledek... V podstatě se jedná o "odpadní látku".
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod jiri1995 » čtv 18. dub 2013 16:59:51

Aha děkuji...jelikož si nepamatuji co jsem jedl za poslední týden tak, alespoň napíšu co jsem měl
za poslední dva dny k snídani,svačině, obědu a večeři...chci zdůraznit, že můj prvotní cíl je zjeména zhubnout!

STŘEDA - 17/04/2013
Snídaně: Kukuřičné lupínky s polotučným mlékem , 200ml syrovátka ze studenou vodou
Svačina: Jablkový závin, chleba s máslem se salámem Turista, 0,5l vody (nepertlivé), mandarinka/jablko
Oběd: Pirátské maso s rýží a omáčkou, hrachová polévka
Večeře: Špenát s bramborovým knedlíkem a s uzeninou , mandarinka/jablko ,0,5l vody (nepertlivé)

ČTVRTEK - 18/04/2013
Snídaně: Kukuřičné lupínky s polotučným mlékem , 200ml syrovátka ze studenou vodou
Svačina: 2x Tvarohový závin, 0,5l vody (nepertlivé), mandarinka/jablko
Oběd: Čočka s uzeninou a s vejcem , hovězí polévka (vývar)
Večeře: Šunkofleky , čínská kuřecí polévka , banán , pomeranč

P.S.
-Jelikoš chodím na SŠ tak oběd je závislý na Jídelníčku.
- Druhou dávku syrovátek (opět 200ml) si dávám po tréninku ze studenou vodou.
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Příspěvekod fit-kul » čtv 18. dub 2013 18:33:52

Naprosto špatné jídelníčky...

Pokud se budeš takto stravovat, tak na nějaký břišáky můžeš s jistotou zapomenout. Jídelníčku by měly vévodit potraviny typu: sacharidy (vločky, rýže, celozrnné pečivo, bulgur, brambory, těstoviny apod.), bílkoviny (kuřecí, vepřové, ryba, hovězí, vejce, mléčné produkty atd.), tuky (olivový olej, řepkový olej, ořechy atd.)

Nejdříve si pořádně přečti něco o výživě: http://www.fitkul.cz/kulturistika/vyziva
(a opravdu si to pořádně pročti-jsou zde všechny informace, které potřebuješ na sestavení kvalitního jídelníčku)
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod jiri1995 » pát 19. dub 2013 7:14:50

Aha, jelikož chodím na SŠ tak nemám moc šancí za den jíst bílkoviny ve formě kuřecího čí hovězího
masa, max. když to bude na pořadu dne v jídelně. :) ...a co se týče břišních svalů tak by mi nevynikly
ani kdybych shodil na břiše 2-3cm podkožního tuku, který tam tak mám?
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Příspěvekod fit-kul » pát 19. dub 2013 7:33:29

Pokud nejsi na intru (ale i tam se to dá zvládnout) a dojíždíš na SŠ z domu, tak v tom nevidím žádný problém - jednoduše si dělej kvalitní svačiny (školní obědy jsou zpravidla nutričně docela dobré, samozřejmě - záležít to škola od školy).

Tuk na břiše nezhubneš pokud neupravíš svůj jídelníček a pokud ho upravíš a budeš mít dostatek pohybu tak i přesto nelze hubnout cíleně, takže až zhubneš určité celkové množství tělesného tuku, tak teprve se můžeš dočkat vysekaných břišáků...
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod zochy » pát 19. dub 2013 11:48:19

Dobrý den, platí u kardio-tréninku (běhu), že čím víc naběhaných km týdně tak tím víc spáleného
tuku?
zochy

Příspěvekod jiri1995 » pát 19. dub 2013 13:58:49

To ti asi nejlépe poradí admin stránek....

Co to znamená, když se při běhu hodně potím...a třeba když jsem na spinningovým kole 20 min, tak ze mě
leje jak z konve? :)
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Příspěvekod fit-kul » sob 20. dub 2013 18:25:45

zochy píše:Dobrý den, platí u kardio-tréninku (běhu), že čím víc naběhaných km týdně tak tím víc spáleného
tuku?

To se nedá takto jednoduše říci...
Platí pouze to, že čím více km - tím větší výdej energie. A to, zda je tato energie brána z tukových zásob, ze sacharidů nebo bílkovin, záleží na tvém způsobu stravování.
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod fit-kul » sob 20. dub 2013 18:29:20

jiri1995 píše:To ti asi nejlépe poradí admin stránek....

Co to znamená, když se při běhu hodně potím...a třeba když jsem na spinningovým kole 20 min, tak ze mě
leje jak z konve? :)

Znamaná to pouze to, že se zvýšila teplota tvého těla a tvůj organizmus se jí znaží snížit - ochladit, a výsledkem je pocení...
fit-kul
Administrátor

Příspěvekod jiri1995 » úte 11. čer 2013 7:50:30

Líbí/nelíbí se vám tento trénink a proč jo/ne:

TRÉNINK A

(6–8 týdnů, 21 sérií)
● zkracovačky s nohama na lavičce, 2 x 15–20 opakování
● předklony a záklony trupu v leže na břiše, 2 x 10–12
● stahování kladky širším úchopem na hrudník, 3 x 10–12
● benčpres na stroji Smith, 3 x 10–12
● upažování ve stoji s jednoručkami, 2 x 10–12
● extenze kvadricepsů na stroji, 3 x 10–12
● zakopávání v leže na stroji, 2 x 10–12
● tricepsové stlačování kladky, 2 x 10–12
● bicepsové zdvihy na stroji, 2 x 10–12

Účelem prvního tréninku bylo propracování svalových partií izolovanými cviky s vysokými počty opakování. Přestože další program navazuje na předchozí, budete dělat opak: osvědčené kombinované cviky, které zatíží nejen cílovou partii, ale navíc výrazně zapojí do práce vedlejší svaly. Výhodou je možnost cvičení s těžšími váhami, následné zvýšení intenzity a tomu odpovídající zlepšování. Jakmile si zvyknete na určitý cvik, zátěže porostou velmi pravidelně a téměř v každém tréninku.

TRÉNINK B

(6–8 týdnů, 28 sérií)
● zvedání pokrčených nohou ve visu na ribstolech, 2 x 10–15
● předklony a záklony trupu v leže na břiše, 2 x 12–15
● přítahy spodní kladky do pasu, 3 x 8–10
● benčpres s činkou, 3 x 8–10
● tlaky za hlavou s činkou, 3 x 8–10
● dřepy s činkou (tlaky nohama), 3 x 10–12
● zakopávání v leže na stroji, 3 x 8–10
● výpony ve stoji na stroji, 3 x 12–15
● soupažné tricepsové zdvihy s jednoručkou, 3 x 8–10
● bicepsové zdvihy s činkou, 3 x 8–10

Systém pro zvyšování váhy vychází z počtů opakování. Začínejte na dolní hranici (8, případně 10) a postupně přidávejte opakování k horní hranici (10, 12). Když s touto zátěží odcvičíte dva tréninky, přidejte tolik, abyste znovu udělali opakování na dolní hranici. Ačkoliv se někdy říká, že není důležité JAK začínáte, ale KAM dojdete, ve vašem případě platí ještě něco jiného: začínejte správně a dojdete rychleji mnohem dál!

zdroj: http://www.muscle-fitness.cz/
Ad augusta per angusta!
jiri1995

Další

Zpět na Tréninkové zápisky