Ahoj,
Jako první chci říct že jsem běžec 1200 metrů dám pod 5 minut, sprint 60 m pod 8 sekund atd.
Mimo dotaz: Chci pouze dodat, že kondice a hubenost nejdou vždy spolu v ruce. Velmi dobrý příklad - zápasníci sumo. Velmi dobrá kondice, ale morbidní obezita.
Jinak samozřejmě kvalitní výkony a tvá váha, ve tvém věku není rozhodně nic neobvyklého.
Chci se zeptat jestli má váha má nějaký vliv na klouby při běhu.
Samozřejmě, velká tělesná váha má velký vliv na klouby.
Také chci zhubnout, vyrýsovat tělo a připravit se na maraton. Nevím jak začít

Pokud je tvým cílem pouze zhubnout a vyrýsovat díky běhání/přípravě na maraton, tak je na hlavní stránce mnoho článků o běhání jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.
http://www.fit-kul.cz/vyhledavani?s=b%C4%9BhPokud tě běh baví a chtěl bys se mu více věnovat, doporučoval bych ti zkusit některý z atletických klubů ve tvém okolí.To je ta nejlepší volba.
Dávej si velký pozor na samotrénink v možné přípravě na maraton. Je ti teprve 14 let a i když je běh bezesporu aktivita velmi přínosná - maraton je již naprosto něco jiného, je to již extrémní sport. Nehledě na to, že aby ses mohl nakonec zůčastnit i soutěžního maratonu - minimální věk je 18 let, popř. souhlas rodičů.