Jak jsem se zbavil ostychu aneb můj život bez brýlí


Autor: fit-kul | 29.12.2011 10:20 | Komentářů: 0

Proč mi brýle tak vadí?

Špatně se mi s nimi běhalo, protože mi brýle pořád poskakovaly na nose. O plavání ani nemluvě. V posilovně jsem se s brýlemi cítil nesvůj (zvlášť, když byly poblíž pohledné ženy). V té době jsem začínal s boxem. Ani u této činnosti brýle nepřicházely v úvahu. Navíc jsem díky mému špatnému zraku špatně reagoval na údery protivníka. Brýle mi překážely i při cvičení v posilovně. Ale hlavně, když jsem si brýle nasadil, necítil jsem se zrovna moc dobře. Proto jsem je většinou času také vůbec nenosil.

 

Tento způsob (ne)nošení jsem praktikoval od svých deseti let. Na brýle jsem si nikdy úplně nezvykl. Jediné místo, kde jsem nosil brýle, byla škola. Nutno dodat, že jsem díky nim nebyl považován za největšího hezouna ze školy. A tak logicky přišly na řadu čočky (operaci očí jsem si nemohl dovolit a i můj oční lékař mě od tohoto úmyslu zrazoval).

 

Jak jsem odložil brýle

Protože jsem tehdy byl ještě mladý a bez nějakého stálého příjmu, neustále jsem žadonil u rodičů, aby mi jedny kontaktní čočky koupili na zkoušku. Neuspěl jsem. Byly prý moc drahé (což už dnes neplatí, čočky na 3 měsíce mě vyjdou na necelých 550,- Kč i s poštovným). Nezbylo mi tedy nic jiného, než jít opět na brigádu a vydělat si na ně. Kamarád mi poradil, ať si nechám změřit zrak od odborníka v optice a čočky si pak koupím na internetu. Naneštěstí jsem se nechal tehdy ukecat a své první balení jsem si objednal skutečně v kamenné optice. Když mi dorazilo mé první platíčko kontaktních čoček, byl jsem nadšen. Své poznatky po prvních několika měsících bych shrnul do několika bodů:

 

  • Kontaktní čočky mi poskytují lepší periferní vidění než brýle.
  • Nemusím mít obavy, že mi budou překážet jako brýle nebo mi upadnou či sklouznou z nosu, když se pohnu nebo se zapotím.
  • Nezamlží se a je možné je nosit pod ochrannými brýlemi, maskou nebo helmou. Stejně tak se s nimi dá bez problému plavat v bazénu. Pokud však nosíte měsíční čočky (čočky pro běžné nošení, vydrží vám jeden celý měsíc, před usnutím se z oka vyjímají a ponechávají se v roztoku), je nutné je důkladně promývat desinfekčním roztokem. Ten je zbaví nečistot, které by vám mohly způsobit zdravotní potíže. Doporučuji opravdu dbát na hygienu a nepodceňovat to. Zánět v oku není zrovna žádná lahoda.
  • Když mám čočky, můžu se plně koncentrovat na svůj výkon.
  • Kontaktní čočky mi pomohly zvednout sebevědomí. Zní to možná, jako bych měl z brýlí mindrák (asi trochu ano). Ale faktem je, že se teď cítím stále sexy :-).
  • Nakupovat čočky v optice se to fakt neoplatí, v internetových obchodech jsou čočky daleko levnější (o cca 30%). Já čočky nakupuji na vasecocky.cz. Dodání do druhého dne. Poštovné nad 1600,- zdarma. Co víc si přát?
  • Dražší čočky (zpravidla jednodenní silikon-hydrogelové čočky) jsou příjemnější. Zpočátku jsem měl měsíční (je možné je nosit maximálně 1 měsíc) a trošku mi při nošení vadily. Později jsem je vyměnil za silikon-hydrogelové a je to opravdu znát. Zkrátka, někdy je lepší si za kvalitu připlatit.

 

Zatím kontaktní čočky hodnotím kladně. Svého rozhodnutí nelituji. Kontaktní čočky jsou dobré zvláště pro aktivní lidi (jako jsem já), kteří jsou neustále v pohybu. A pro ty, kterým brýle nějakým způsobem překáží (ubírají jim na vzhledu, provozují kontaktní sporty apod.). Vyzkoušejte si je také. Sami uvidíte, že se budete bez brýlí cítit daleko lépe.

 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 16 , registrovaných: 3