Bojové scény tisíciletí


Autor: Alunka | 09.02.2012 20:29 | Komentářů: 1

 

Co se stane, když se v reálném životě dostanete do rvačky? Pár rozbitých nosů, monokl pod okem…., rozhodně to ale neprobíhá tak, jak známé rvačky z filmových pláten. Ve filmech často už při obyčejné rvačce stříká všude kolem litry krve a to všechno jen pro to, aby filmaři nalákali diváka, na co nejdrsnější scény.

 

Žijeme již 12 let v novém tisíciletí a tak se koukněme na jeho 12 nejlepších filmových bojových scén.

 

 

Gladiátor – Maximus vs. Tigris (2000)

Gladiátor je v podstatě dvě u půl hodiny dlouhá bojová scéna, takže je těžké vybrat jen jednu ukázku do seznamu. Přesto, je těžké porazit scénu, kdy Maximus (Russel Crowe) čelí hladovým tygrům a neporaženému gladiátorovi Tigrisovi v Koloseu.

Zlatý hřeb: Na konci scény odmítne Maximus příkaz císaře Commoduse  (Joaquin Phoenix) dorazit Tigrise a vyslouží si přezdívku Maximus milosrdný.

Zajímavost: Jako Tigris byl původně obsazen Lou Ferrigno, ale v průběhu výroby byl nahrazen jiným kulturistou Sven-Ole Thorsenem.

Proč je scéna drsná: Jedná se v podstatě o filmový boj o mistrovský titul těžké váhy. Film vyhrál Oscara za nejlepší film.

 

 

 

 

Warrior - Tommy dorazí Mad Doga (2011)

Popularita smíšených bojových umění roste, proto není překvapením, že se Warrior (Bojovník) stal nejlepším bojovým filmem roku 2011 a možná jedním z nejlepších všech dob. Hlavní postava a ex-mariňák Tommy Riordan (Tom Hardy) je motivován k vítězství v boji MMA Sparta, ve kterém vítěz bere vše, v naději, že věnuje výhru vdově po jeho padlém kamarádovi. V této bojové scéně, sledujeme zdánlivě nezkušeného Tommyho ničit svého protivníka – profesionála Mad Doga, což mu umožní vstoupit do turnaje.

Zlatý hřeb: Tommyho hláška k Jo: „Dlužíš mi 200 dolarů“.

Zajímavost: Při natáčení bojových scén utrpěl Tom Hardy zlomeninu prstu a žeber.

Proč je scéna drsná: Warrior si libuje v reálném násilí, než v tom rozptýlit diváka falešnou bitkou.

 

 

 

 

Pán prstenů: Dvě věže – bitva u Helmova žlebu (2012)

V posledních dvou dílech Pána prstenů, můžeme vidět nejvíce intenzivních epických bitevních scén, které kdy byly zobrazeny na velkém plátně. I když jsou bitvy o Středozem v Návratu krále velkolepé, jednou z nejoblíbenějších scén je zdánlivě beznadějná bitva zuřící v Helmově žlebu, která v ustavičném lijáku trvá celou noc.

Zlatý hřeb: Tato bitva má hned několik zlatých hřebů, např. Aragorn vedoucí vojáky do boje, Gilmli a jeho trefa Uruk Haie do „koulí“, Legolas klouzající na štítu po schodech dolů, zatímco vypálí několikrát lukem proti nepříteli a konečně Gandalf vedoucí za úsvitu jezdce Rohanu k vítězství.

Zajímavost: Natáčení bitvy v Helmově žlebu trvalo 4 měsíce. Natáčení bitvy o Helmův žleb trvalo tak dlouho, že nakonec začali téměř všichni komparzisté a herci nosit trička s nápisem „Přežil jsem bitvu o Helmův žleb“.

Proč je drsná: Jedná se o boj o přežití Rohanu. Brutální bitva trvá téměř polovinu tříhodinového filmu a udržuje diváky v napětí.

 

 

 

 

Počátek – boj na několika úrovních snění (2010)

Pokud jste Počátek viděli jen jednou, není od věci říct: “Co se to sakra děje?“ Pokud aspoň víte, že se jedná o nějaké sny, které se odehrávají v několika rovinách současně, nemělo by vám po skončení filmu vlastně nic připadat příliš komplikované nebo dokonce nepochopitelné. V této scéně strhne diváka mistrovský kousek - zuřící boj na několika úrovních snění.

Zlatý hřeb: Arthurův boj napříč gravitací.

Zajímavost: Film získal celkem čtyři Oscary, a to v kategoriích: Nejlepší kamera, Nejlepší mix zvuku, Nejlepší střih zvuku a Nejlepší vizuální efekty.

Proč je drsná: Protože je originální, v Počátku můžete vidět akční sekvence, které jste do té doby nemohli vidět v žádném dalším filmu.

 

 

 

Kill Bill Vol.. 1 - Nevěsta vs. Crazy 88 (2003)

Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda (Uma Thurman) se rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka v okamžiku, kdy na ni zaútočí její bývalý šéf Bill a zabije ji. Mladá žena však nezemřela, i když si to všichni myslí: šťastnou náhodou vražedný útok přežila, ale upadla do kómatu. Po pěti mučivě dlouhých letech se vrací z temného zápraží smrti s jedinou myšlenkou: pomstít se všem, kteří jí ublížili. V této scéně nevěsta snadno přemůže elitní skupinu zabijáků Crazy 88 a zároveň se můžete těšit na stovky litrů krve.

Zlatý hřeb: Nevěsta zneškodní svým druhým mečem jednoho člena Crazy 88 a postupuje dokončit skóre oddělených končetin. Scéna završuje zálibu Quentina Tarantina pro přehrávání starých oblíbených písní přes extrémně násilné scény.

Zajímavost: Během natáčení filmu bylo spotřebováno přes 1600 litrů falešné krve a produkce utratila 60000$ za meče a jejich doplňky.

Proč je drsná: Jedna mstivá žena přemůže sama velkou skupinu dobře vycvičených zabijáků, které buď zabije, vážně zraní, nebo jako v posledním případě vyplísní.

 

 

 

 

 

Sin City - Marv vs. poldové (2005)

Marv (Mickey Rourke) může mít nejbrutálnější charakter, který kdy byl vylíčen ve filmu. Unikátem této scény je  pobití skupiny ozbrojených policajtů pouze se sekerou.

Zlatý hřeb: Démonická chůze, kdy se Marv blíží k poslednímu přežitému policajtovi.

Zajímavost: Počítáme-li pouze údery do hlavy nebo obličeje, je Marv během filmu udeřen 21 krát.

Proč je drsná: Díky úrovni lehkosti s jakou disponuje Marv v boji proti policistům.

 

 

 

 

Casino Royale – honička na staveništi (2006)

Tato scéna oficiálně zahájila éru Daniela Craiga coby známého agenta Jamese Bonda 007, který vystřídal Pierce Brosnana. Craigův James Bond se od předchozích uhlazených Bond herců značně liší. Craig zobrazuje nový pohled na charakter Bonda, účastní se dlouhých honiček, bojových scén, nebojí se ušpinit a rozjet pořádnou scénu. Craiga jako Bonda je velmi zábavné sledovat.

Zlatý hřeb: Honička na jeřábu.

Zajímavost: Styl běhu, jakým uniká výrobce bomb Mollaka v úvodu filmu před Bondem, se jmenuje "Parkour". Sebastien Foucan, který Mollaku hraje, je jedním z lidí, kteří tento styl běhu vymysleli.

Proč je drsná: Můžeme vedle sebe vidět „prapodivné“ atletiky Mollaka a vynalézavost Bonda, intenzivní pronásledování a nezapomenutelné scény.

 

 

 

300 – Leonidas předvádí, co umí (2007)

Film je dravým převyprávěním příběhu bitvy u Thermopyl, kde se spartský král Leonidas (Gerard Butler) a jeho 300 věrných bojovníků utká s mnohonásobnou přesilou Peršanů pod vedením krále Xerxa. Ve filmu je plno historicky nepravděpodobných skutečností, přesto je nejlepší prostě vypnout mozek a užít si akci. A že akce tento film nabízí víc než dost.

Zlatý hřeb: Nezastavitelný Leonidas proti přesile.

Zajímavost: Největší tréninkovou zátěží prošel filmový Král Leonidas Gerard Butler. Začal s výcvikem už 5 měsíců před začátkem natáčení a v závěrečné fázi tak měl dva trenéry - filmového a osobního a dřel denně naplno 5 hodin

Proč je drsná: Protože 300 znovu definoval pojem „hardcore“.

 

 

 

 

Temný rytíř - Batman vs. Joker (2008)

Je pravda, že tato scéna není čistý boj mezi Batmanem (Christian Bale) a Jokerem (Heath Ledger). Je to ještě lepší. Je zábavné pozorovat, jak Batman a Joker jsou stejně dobří v tom, co dělají. Každý však stojí na opačném konci spektra dobra a zla.
Zlatý hřeb: Batmotocykl vs. kamion.

Zajímavost: Christian Bale prozradil, že po něm Heath Ledger chtěl, aby ho při vzájemných scénách bil doopravdy, aby se cítil a vypadal tak jak scéna vyžaduje

Proč je drsná: Protože se zde spojuje intelekt Jokera s vynikající technologií Batmana v jedné z nejzajímavějších scén akčních filmů všech dob.

 

 

 

 

District 9 – člověk vs. stroj (2009)

Přestože Avatar byl také vydán v roce 2009, boje v District 9 byly mnohem poutavější a kreativnější. Vidíme zde jasnou převahu cizích zbraní proti slabým lidským střelným zbraním. Tento film je jeden z nejlepších sci-fi v posledních letech.

Zlatý hřeb: Schopnost mimozemské zbraně shromažďovat kulky do klubíčka a vypustit je všechny ve zničujícím „multi-kill“ shotu.

Zajímavost: Chatrče v District 9 byly součástí reálné chudinské čtvrti v Johannesburgu, jejíž obyvatelé byli přesídleni do lepších.

Proč je drsná: Boj, který vypukne na konci, zahrnuje několik různých stran a o to je zajímavější. Mechanický oblek je podobný jako Transformers, s výjimkou toho, že je zábavnější a ne tak hloupý.

 

 

 

 

Griffinovi – Peter Griffin vs. obří kuře (1999 až dosud)

Nejčistší, nejvíce zdlouhavé bojové scény v tomto seznamu pochází z nekonečné bitvy Petera Griffina s obřím kuřetem. Peter vyhrál všechny souboje, i když kuře je jednoznačně schopno přežít smrtelná zranění. Vzhledem k tomu, že boje vždy vypuknou ve zcela nahodilých situacích, nás autoři seriálu stále překvapují.

Zlatý hřeb: Boj je vždy náhlý a směšný.

Zajímavost: Obří kohout se nazývá Ernie.

Proč je drsná: Protože bojovali v metru, na vrcholu hor, ve vlaku, v administrativní budově, v kanalizaci a na dalších bizarních místech. Peter a kuře jsou nejintenzivnější bojovníci na tomto seznamu. Konkurovat jim snad mohou jen Batman a Joker.

 

 

 

 

Million Dollar Baby - Maggie vítězí 2004

Tento film by se dal rozdělit do tří silných dějství: Trénink, zápasy a ve sportovním žánru nově i „něco navíc“, které z navenek drsného sportovního zápasu dělá emocionální klenot. Hilary Swank zde potvrzuje, že se s ní musí počítat. Boxerské zápasy jsou strhující a je do nich zakomponována humorná složka.

Zlatý hřeb: Maggiina naprostá nadvláda ve druhém kole boje, kdy položí její soupeřku během několika vteřin na lopatky.

Zajímavost: Hilary Swanková musela kromě boxování trénovat také s mistrem ve vzpírání, aby nabrala potřebné svaly.

Proč je drsná:  Boj je realistický a uvěřitelný. Je vždy skvělé sledovat sportovní film, ve kterém je vidět, že herci ví, co dělají.

 

 

Zdroj:

mensfitness.com

youtube.com

Komentáře


xClayton

A co Troy (2004)???

xClayton | 27.03.2013 13:59

Super výběr, díky za článek, ovšem do 1. desítky 100% patří souboj Achilles vs Hector z Troy (2004, režie Petersen, Pitt & Bana), už jen proto, co se oba "hoši" kvůli tomu naučili. A když už, tak ještě zmíním úvodní scénu, kdy Achilles přesvědčí Boagria, že by se neměl posmívat menším a "slabším". I když "vražda" trvá jen pár vteřin, ten "impact" na začátek filmu mě okamžitě vtáhnul do děje...

Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 16 , registrovaných: 3