TOP Bojové filmy posledních 10ti let


Autor: fit-kul | 05.10.2012 14:02 | Komentářů: 0

 

Každé období historie má své hrdiny nebo válečníky o kterých stálo za to napsat nebo se zmínit v nějakých zápiscích. Dříve jste si o nich mohli pouze přečíst a díky své fantazii přemýšlet jak asi vypadal a co všechno uměl, jak trénoval a co pro to vytrpěl. Doba se změnila a dnes tyto hrdiny z minulosti i novodobé můžeme vidět ve filmech, přesně se dívat na jejich trénink a obdivovat je.Tímto článkem bych chtěl podpořit podvědomí o bojových sportech a  jejich začlenění do společnosti. Celkově tato sekce zažívá takové znovuzrození, například MMA je nejdynamičtěji rostoucí sport na světě a v USA už mu patří třetí příčka sledovanosti a to určitě i díky TUF (The Ultimate Fighter) což je reality show a společnosti ZUFFA (UFC a Strikeforce).

 

Výběr filmů s bojovou tématikou za posledních 10let:

 • Neporazitelný II: Poslední zůstává
 • Neporazitelný III: Vykoupení
 • Blood and Bone
 • Ip Man
 • Ip Man II
 • Ong Bak II
 • Fighter
 • Warrior
 • Kličko
 • Like Water
 • Zátah
 • Nikdy to nevzdávej
 • Nikdy to nevzdávej II: Beatdown

 

 

Warrior (2010)

Nechápu proč nešel do kin. Myslím, že by to mělo úspěch větší než 90% ostatních a někdy zbytečných filmů, které se dají v kině vidět, alespoň v porovnáním s tímto. Výborný a dojemný příběh dvou bratrů podle skutečné události, každý je úplně jiný a přesto je spojuje stejná nenávist z alkoholových dob jejich otce. Jeden bojuje za svojí rodinu a druhý za loajalitu a slib svému příteli ve zbrani. První hodinu si na postavy zvyknete a dostanou se vám pod kůži, v druhé části je budete milovat a nebudete vědět, na kterou stranu se přiklonit více i přesto, že oba konají dobro pro svůj důvod. Explozím radosti jsem se v druhé části, při každém vyhraném zápase nemohl ubránit a epický a jedinečný konec mi zanechal husinu na těle ještě chvíli po skončení titulků. Jednoznačně 100%. Herci, scénář, výkony, hudba, kamera. Vše jak má být. I přes strašně ohrané téma, které se dá jednoduše zkazit určitě jeden z nejlepších filmů a zároveň překvapení roku.
 

 

 


Kličko (2011)

Jako fanoušek bojových sportů nemám co dodat z hlediska kritiky (možná zaujatost) :) Ale i pro lidi, kteří nejsou zrovna v obraze, tak tito dva pánové jsou žijící a ještě boxující legendy. Krásný důkaz fungující rodiny a myslím, že nebýt jejich výchovy ze strany rodičů určitě by dneska nebyly tam kde jsou teď. A ano pro ty kdo nevědí o kom je řeč jedná se o Vladimíra a Vitalije Kličkovi. Oba jsou šampióni těžké váhy různých organizací a dohromady vlastní všechny tituly. Bojovat proti sobě nikdy nebudou protože dali slib své matce. Doporučuji i přesto, že se jedná spíš o dokument než film.
 

 Like Water (2011)

Anderson Silva Je zřejmě nejkomplexnější bojovník v MMA. Zároveň rekordman v počtu obhajob titulů, kterých má již 10. Snímek z jeho příprav na jeden z turnajů UFC. Objevuje se tam i Steven Segal a spousta dalších kvalitních bojovníků. Silva je dnes již žijící legenda a velká osobnost v Brazílii. Doufám, že mu zápasení ještě dlouho vydrží.
 

 Zátah (2011)

Iko Uwais je nový Tony Jaa, Jet Li, JCVD, Segal dohromady. Bojové umění Silat je parádní na pohled a velmi efektní pokud ho někdo ovládá. Upřímně nechápu jak to G.H.Evans natočil za 1,1mil. Dolarů ? Kdyby každý dokázal takto hospodařit s rozopčtem tak bych si přál aby G.H.Evans vedl naší republiku protože to by byl Ráj.
 

 Fighter (2010)

Zajímavé drama a neuvěřitelně zahrané od Christiana Balea, pro tuto roli shodil okolo 20Kg a bývalého šampióna v boxu a narkomana hraje perfektně. Mark Wahlberg je klasika s vypracovanou postavou a dobře se na něj dívá.
 

 

 


Neporazitelný III (2010)

Absolutní bojový nářez, matně si vzpomínám, kdy byl film s bojovými scénami takhle vymazlený. Scott Adkins, Lateef Crowder, Marko Zaror předvádí svoje mistrovské kousky, které jsou někdy až za hranicí chápání. Každopádně pro mne TOP v bojových filmech. Ve filmu se objevují styly - Taekwon-do, Capoeira, MMA, Wing Chun, Box, Savate a testují svoje možnosti mezi sebou. Skoro to až připomíná takový menší turnaj PRIDE, ze kterého máme jediného vítěze. Ať žije MMA.
 

 

 


Neporazitelný II (2006)

Předesílám, že pokud od tohoto filmu budete čekat nějaký úžasný a originální scénář tak jste mimo. Je to prostě řežba mezi Michaelem Jai Whitem a Scottem Adkinsem ve které vítězí dobro a vůbec netuším jak by to dopadlo v reálu mezi těmito mistry svého řemesla. Oba dva mají fůru černých pásů z různých bojových umění a sportů a věnují se tomuto odmala. Přeci jen víc zkušeností má Jai White a i více typů bojových umění, ale pro Adkinse hraje věk a ohebnost.

 

 

 


Blood and Bone (2009)

Michael Jai White opět ve formě, vzhledem k jeho věku je skoro až neuvěřitelné co zvládá a jak vypadá. Ve filmu se objeví i legenda Street Fightu Kimbo Slice.
 

 


Ip Man (2008)

Mistr bojových umění Donnie Yen předvádí zakladatele stylu Wing Chun a učitele dnes již mrtvé legendy Bruce Leeho, který se objeví v druhém dílu. Přehled rychlosti a techniky ve spojení s moudrostí, skromností a rozvahou.
 

 

Napsal: Pavel Kolínský

Zdroj: csfd.cz, youtube.com

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 7 , registrovaných: 3