Ultimate Fighting Championship 152


Autor: fit-kul | 26.09.2012 20:06 | Komentářů: 0

V Sobotu 22.09.2012 se v Torontu uskutečnil UFC 152, kterému předcházel zrušený turnaj UFC 151, okolo kterého se dělal velký mediální humbuk, protože kdyby Jon „Bones“ Jones kývl na výzvu Chaela Sonnena, tak se vše mohlo konat. Avšak Jones a jeho trenér Greg Jackson nabídku odmítli s důvodem, že na styl Sonnena se nepřipravovali.
 

 Karta zápasů byla následující – reportáž se týká označených zápasů:

 

Zápas Vítěz

Jon Jones vs Vitor Belfort (Report)

Joseph Benavidez vs Demetrious Johnson (Report)

Michael Bisping vs Brian Stann (Report)

Matt Hamill vs Roger Hollett

Cub Swanson vs Charles Oliveira (Report)

Igor Pokrajac vs Vinny Magalhaes (Report)

TJ Grant vs Evan Dunham

Sean Pierson vs Lance Benoist               

Jimy Hettes vs Marcus Brimage

Seth Baczynski vs Simeon Thoresen

Mitch Gagnon vs Walel Watson

Kyle Noke vs Charlie Brenneman

Jones

Johnson

Bisping

Hamill

Swanson

Magalhaes

TJ Grant

Pierson

Brimage

Baczynski

Gagnon

Noke


 

 

Jones vs Belfort
Hlavní událostí večera byl bezesporu zápas Jon „Bones“ Jones vs veterán a bývalý šampioń UFC Vitor Belfort. V pozici jasného favorita byl Jones, jelikož obhajoval po 4té titul a zároveň je to nejmladší šampión v historii UFC, ale přesto současně patří mezi TOP bojovníky bez rozdílu vah. Belfort mohl tedy pouze překvapit a ukojit fanoušky v Air Canada Center, kterých měl na své straně většinu.

První kolo se vyvíjelo dle klasického scénáře většího Jonese, ale bylo možné pozorovat novou techniku v jeho repertoáru a to byl side kick nad koleno, který Belfortovi dělal docela problém.


V případě přechodu na zem se čekala převaha Jonese a jeho loktový nášup, což se také potvrdilo hned při prvním takedownu. Zároveň, ale nastávala příležitost slabšího Belforta překvapit a ukončit zápas na submission.

 

 

Ke konci prvního kola se podařilo Vitorovi chytit ruku šampióna a aplikovat armbar, v tu chvíli všechny v hale zamrazilo a moderátor zvýšil tón hlasu v očekávání konce zápasu. (viz obrázek)

 

Jones, ale armbar ubránil a po zápase řekl: „musel by mi tu ruku zlomit, jinak bych se nevzdal“, jako odplatu natrhl šampión loktem obočí Belfortovi.


Druhé i třetí kolo již bylo v plné kontrole neporaženého Jonese, po jenom ze side kicků na spodek se Belfort odporoučel k zemi protože by se v postoji neubránil, a zápas pokračoval dole. Kolo čtvrté přineslo změno protože při jednom z takedownů se Jones dostal sidegardu tedy pozice z boku následoval výprask, který Belfort zuby nehty bránil rukama před hlavou.

 

 

Z obrázku je vidět jak obrana dopadla. Jones se uchopil ruky a nasadil páku, kterou Vitor odplácal. Konec zápasu nastal tedy ve čtvrtém kole po páce na ruku a Bones po čtvrté v řadě obhájil titul mistra světa v Light Heavyweight a vysloužil si bonus za Submission večera.

 

 

 

Benavidez vs Johnson
Další z hlavních událostí a druhý titulový zápas večera měl přinést rozuzlení kdo se stane historicky prvním světovým šampiónem muší váhy UFC. Od tohoto zápasu se očekávala velká podívaná a přehled rychlosti a techniky. Oba dva borci patři k nejrychlejším v UFC a tak se bylo rozhodně na co dívat.Nedá se úplně říci kdo na tom byl lépe, protože v úderech na hlavu vedl Benavidez a na spodek zase Johnson, každopádně Demetriusovi se dařili takedowny, ve kterých měl na konci zápasu téměř 50% což ani trochu neplatí o jeho sokovi, který měl ve statistikách 0%.

Zápas došel až do bodového vyhodnocení kde 2 za 3 rozhodčích uznali výhru Johnsonovi a tak se stal prvním králem muší váhy v historii UFC.
 

 

 

Bisping vs Stann
Toto byl zápas dvou předních bojovníků střední váhy. Bojovalo se klasicky na 3 kola, kde první kolo patřilo Stannovi, kterému se předpovídali silnější údery, ale rychlost a technika patří Bispingovi, který si pohlídal zbylá dvě kola a díly povedeným takedownům vyhrál i když v prvním kole po sérii úderů od Stanna mu hrozilo KO.

 

 

Cub Swanson vs Charles Oliveira
Zápas ve kterém získal Cub Swanson bonusových 65.000$ za KO večera, z mého pohledu aktivnější Oliveira využíval velkého rozdílu ve velikosti k podmanění soupeře. Zkušenější Swanson si počkal na svoji příležitost, naznačil úder na spodek a druhou rukou šel hákem na hlavu, který zasáhl v plné síle.

 


Oliveira vydržel stát ještě 3sekundy na nohou než se informace z mozku přesunula a poté se skácel jak poražený strom k zemi. Swanson ukázal ohleduplnost a fair play když viděl, že soupeř není schopen pokračovat ani se již o nic nepokoušel. Zápas byl tedy ukončen KO.

 


Igor Pokrajac vs Vinny Magalhaes
Vinny Magalhaes je světový šampion v BJJ a předvedl to i v tomto zápase. Do UFC se vrátil po 3 letech kdy působil jako šampion v M-1 Global a potvrdil výtečnou formu. Ve druhém kole se mu podařil nádherný obrat s následným armbarem a Pokrajac sotva stihl odplácat. Magalhaes tedy vyhrál na nádhernou submissy a ukázal, že má rozhodně co nabídnout.
 

 


 

UFC 152

 

 

Napsal: Pavel Kolínský

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 7 , registrovaných: 3