Michael Constantine – jednoruký boxer


Autor: fit-kul | 01.11.2012 14:18 | Komentářů: 0

Michael Constantine, jednoruký profesionální boxer, si odbyl svůj debut minulou sobotu v Aviator Sports Complex v Brooklynu. Nikdo z přítomných neměl o výsledku souboje sebemenší pochybnosti a o to větší bylo překvapení, když tento jednoruký boxer zvítězil.

 

Michael Constantino je pravděpodobně prvním jednorukým boxerem v historii tohoto sportu. Narodil se bez pravé ruky, kdy na chybějící části má pouze pahýlové zakončení. A právě toto pahýlové zakončení umožňuje docela kvalitní upevnění bandáží a navlíknutí speciální prodloužené boxerské rukavice. Takže jediné omezení, a také bohužel největší, je v podstatě celková délka paže, což neumožňuje po většinu času využívat i tuto ruku k boxování a tak s ní Constantino především vykrývá údery protivníka.

 

Ale i s údery pouze jednou rukou způsoboval protivníkovi Nathanu Ortézovi veliké problémy, které vyústily v druhém kole, kdy po inkasovaném tvrdém úderu poodešel ke svému rohu „postěžovat si“, že je příliš unaven.  Po několika kuriózních momentech, kdy již bylo jasné, že Ortiz nechce pokračovat, rozhodčí Randy Neumann ukončil zápas v čase 1:16 druhého kola, což znamenalo TKO vítězství pro Constantina.

 

Constantine doufá, že tímto vítězstvím poslal zprávu těm, kteří by s ním mohli v budoucnu boxovat, že by už rozhodně neměli podceňovat handicapované sportovce.

 

„Chtěl jsem ukázat lidem, že pokud něčemu věříte a dáte tomu dostatek dřiny a odhodlání, pak skutečně můžete dokázat cokoliv. „ řekl tento 33letý boxer.

 

Původně měl Constantine velký problém přesvědčit atletickou komisi o udělení profesionální licence a muselo se za něj přimluvit několik sportovních osobností, aby mu nakonec byla skutečně vydána potřebná povolení.

 

Vzhledem k tomu, že toto byla opravdu bezprecedentní situace, musel Constantine na popud státní komise absolvovat předzápasové zdravotní prohlídky od dvou doktorů. A před samotným vážením mu musela být jeho pravá ruka zabandážována a zkontrolována rozhodčím.

 

„Nemůžu uvěřit, že musím jet za dalším doktorem. Jen doufám, že mi dovolí boxovat“, řekl Constantine ve čtvrtek, když musel jet na druhou lékařskou prohlídku.

 

Komise také musela schválit typ vybraného soupeře, který by se postavil proti Constantinovi. Jeho manažer, Felipe Gomez řekl, že musel volat asi 10-15 boxerům, než našel Ortize, který byl z počátku taky neochotný boxovat proti jednorukému.

 

Po zápase se Ortiz (0-3) obhajoval tím, že měl pouhé dva týdny na přípravu a druhé kolo již nedokázal udýchat.  Avšak v zápětí dodal: „Dejte mi dva měsíce a já ho knokautuji v prvním kole.“ Nicméně se také přiznal, že tento zápas velmi podcenil.

 


 

 Michael Constantino vs. Nathan Ortiz


 

Zdroj: competenetwork.com, dailymotion.com

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 5 , registrovaných: 2