MMAA Arena


Autor: fit-kul | 03.10.2012 09:08 | Komentářů: 0

 

Konečně jsme se v ČR dočkali prvního velkého galavečeru pro milovníky MMA. V neděli 30.09.2012 připravila nově vzniklá organizace MMAA turnaj, který přesahoval velikostí všechny ostatní podobné, a to ať už soupisem kvalitních zahraničních borců tak i zápasníků z ČR nebo historicky prvním soubojem žen v MMA.

 

 

Pořadatelům patří velké díky a poklona za předvedený výkon, turnaj měl svoje detailní vady, ale jednalo se o první velký turnaj a to se dá pochopit. Každopádně jedná se o nejdynamičtěji rostoucí sport na světě a tak bylo potřeba zkusit jak na to budou reagovat lidé u nás. Odhadem se myslím, že mohlo být celkem okolo 3tis. I když to v Holešovické aréně vypadalo jako nic tak atmosféra byla ukázková a příklad by si zní mohl vzít ledajaký zápas mnohem známějších sportů.

 

Určitě hodně zajímavá byla kombinace DJ a bubeníka spolu s ohnivými efekty. Nástupní intro v podání Zdeňka Ledviny a André Reinderse bylo lehkým přehledem MMA. Největší podíl na úspěchu si myslím ale měla projekce zápasníků i zápasů na projektorech a kostku nad oktagonem kde si můžete vychutnat zpomalené záběry z bojů.Karta zápasů byla následující – reportáž se týká označených zápasů:

 

Zápas

Vítěz

  Luboš Raušer vs Andreas Kraniotakes (Report)

  Arbi Agujev vs Rastislav Tóth Rafael

  Silva vs Bohumil Lungrik (Report)

  Henrik Oschmann vs Luboš Vrňata (Report)

  Kamil Cibinski vs Makhmud Muradov

  Annalisa Bucci vs Lenka Smetánková 

  Michal Pukin vs Lukáš Ťupa

  Martin Burkot vs Josef Jelínek

  Ondřej Fiala vs Stanislav Futera (Report)

 Kraniotakes

 Agujev

 Silva

 Oschmann

 Cibinski

 Bucci

 Pukin

 Burkot

 Fiala

 

 

 

 

Již z výsledků zápasů je možné vyčíst, že naším borcům se příliš nedařilo. To však neznamená, že by to byly špatné zápasy, pouze chybělo trochu víc zkušeností a nebo štěstí. Bojům to však na koukatelnosti a kráse rozhodně neubralo protože nikdo zápas nevzdal bez pořádného boje. Celkem bylo k vidění 9 zápasů vypsaných na 3x5minut dle pravidel UFC.

 

 

Raušer vs Kraniotakes
Hlavní karta večera od které se čekal pořádný výprask. Z předpokladů bylo jasné, že náš borec se pokusí soupeře ukopat jako striker, jelikož zkušenostmi v boji na zemi na Kraniotakese nemá z důvodu krátké přípravy na styl MMA, který přijal 3 týdny před turnajem.

 

Zápas začal přesně podle predikcí, Raušer okopává soupeře a hlavně lowkicky na přední nohu museli být pro Řeka nepříjemné, na dálku bylo vidět, že po pár dobře trefených se noha začíná zbarvovat a mohla by to být cesta k vítězství. Soupeř byl, ale zkušený a vyčkával na svoji příležitost. Pokusil se o pár strhů kde mu v klinči udělil Luboš pár pěkných kolen a tak se pokračovalo v postoji.

 

Poté už se podařilo Kraniotakesovi dostat Raušera na záda a bylo zaděláno na problém. Luboš se dokázal zvednout, ale Řek mu skočil na záda a nasadil škrcení, které byl Luboš nucen po chvíli odplácat. Zvítězil tedy Kraniotakes na Rear naked choke (RNC) v prvním kole. To co se, ale odehrávalo po zápase čekal málokdo. Andreas za odvahu Luboše nabídl odvetu ve stylu K1, který je pro Raušera vlastním a tak je jasné, že na další Areně je o jednu z hlavních karet postaráno.

 

 

 


Rafael Silva vs Bohumil Lungrik
Z mého pohledu zápas večera. Asi nejzkušenější bojovník z celé listiny Rafael Silva se postavil našemu veteránovi Bohoušovi Lungrikovi, který už ve svém medailonku jasně řekl, že jeho cíl je poslat Portugalce do kolen KO v prvním kole.

 

Zápas začal lehkým oťukáváním, Silva se pokoušel o strh, ale Lungrik brání. Poté se Silvovi podaří Bohouše na zem dostat, ale náš bojovník nasazuje páku na ruku a s Portugalcem to začíná vypadat bledě. Silva je ale zkušený a silný a i s Bohoušem na sobě se zvedá a pokouší se z páky vyvléct a nakonec se mu to podaří. Zápas jde znovu po postoje. Lungrik trefuje pár pěkných úderů a Silva se docela potácí.

 

Výjimečně v tomto galavečeru se podíváme i do druhého kola. Bohouš opět z postoje atakuje Portugalce a jeden z direktů trefil přesně a Silva jde na záda, podaří se mu ale oklepat a po pár výměnách se karta otáčí. Rafael našel cestu do vítězné pozice na Bohouše a nasazuje škrcení přes nohy z vrchu. Pěkná submisse a zklamaný Lungrik musí odklepat. Určitě velké zklamání protože bodově Bohouš jasně vedl, ale i toto je MMA a Silva si pro výhru došel jinak.

 

 


Hendrik Oschmann vs Luboš Vrňata
Jak už to občas bývá tak když čekáte moc nedostanete téměř nic. Podobně to platilo v tomto zápase. Oba bojovníci již veteráni svého řemesla, a Vrňata s podporou většiny publiky byl favoritem. Predikce byly jasné, tento zápas se do druhého kola nedostane. Proběhlo pár pěkných výměn a u jednoho z nešťastně trefených háků si Luboš řekl o strh a vzal Oschmanna na sebe, ten okamžitě chytil kimuru a nehodlal jí pustit.

 

Luboš se pokusil o převrat, ale Hendrikova kimura byla utažená dobře a tak po přetočení došlo k vyhození ramene a Vrňata byl nucen odplácat v bolestech, do ringu naběhl tým zkušených doktorů a během chvíle bylo rameno zpět. Luboš z ringu odchází po svých i když mu byly připraveny nosítka. Jak řekl po zápase „To rameno už něco pamatuje“, náš bojovník, ale řekl už ve svém medailonku jasně, že se zápasením nehodlá jen tak přestat, takže Luboše v akci ještě určitě uvidíme.

 

 

 

Fiala vs Futera

Zápas dvou relativně mladých bojovníků. Někdo si možná říkal, že nemohou překvapit. To by se ale krutě mýlil. Za mě osobně Submisse večera s krásným provedením. Zkušenější Fiala si troufl i na kop z otočky a bylo vidět, že mu boj v postoji sedí. Futera se pokusil tedy o strh a přenést boj na zem ke konci prvního kola se mu však tato myšlenka krutě vymstila a z pozice na zádech nasadil Fiala páku na ruku s krásným přetočením Futery a byl na světě Armbar jako v podání Maghalese předminulý víkend v UFC 151.

 

Na závěr musím dodat, že všem bojovníkům držím palce do dalších zápasů a mají moji velkou úctu za to, že před tolik lidí vstoupí do oktagonu a ještě tam předvedou  nádherný výkon v tomto fyzicky nejnáročnějším sportu. Celému týmu MMAA Areny děkuji za příjemný večer a těším se na další turnaje!
 

 

Napsal: Pavel Kolínský

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 4 , registrovaných: 2