Kreatin a alkohol


Autor: fit-kul | 18.07.2011 00:00 | Komentářů: 1

V dnešním článku budeme mluvit o vlivu alkoholu na budování svalů a co se stane, když budete pít alkohol spolu s užíváním kreatinu. Ač se to může zdát zvláštní, tak doposud nebyli publikovány žádné studie, které by se zabývali užívání alkoholu spolu s kreatinem. Nicméně, pokud se podíváme na účinky alkoholu a kreatinu v těle, můžeme dojít k poměrně přesné představě o jejich společném působení.

 

Jak sval roste?

Když zvedáte závaží v posilovně, ve skutečnosti v této chvíli sval neroste, právě naopak. Sice dochází ke známému a poměrně příjemnému efektu tzv. napumpování (může se zdát, že sval opravdu roste), ale ve skutečnosti ve svalech vznikají mikrotrhlinky - svaly se poškozují. Ke skutečnému růstu svalů dochází, když odpočíváme-procesem syntézy proteinů (výroba nových svalových bílkovin), jejichž cílem je obnovit více svalů, než jsme poškodily během tréninku = RŮST SVALŮ.

 

 

Jak funguje kreatin?

Kreatin je v malém množství přirozeně produkován  v lidském těle v játrech, slinivce a ledvinách. Přirozeně se vyskytuje v potravinách jako ryby, kuřecí a červené maso. Kreatin pomáhá v procesu ATP, která slouží jako zdroj rychlé energie. Tělo má jen velmi omezenou zásobu ATP, která stačí jen na pár vteřin intenzivní aktivity. Dodatečná suplementace kreatinem umožňuje syntetizování většího množství ATP což způsobuje menší unavenost svalů a umožňuje dosáhnout více opakování.

 

 

Účinky alkoholu na budování svalů

Alkohol má dva hlavní negativní dopady na budování svalů. Za prvé, alkohol brzdí proces proteosyntézy. A jak jsem již zmínil výše, to brání správné produkci svalových bílkovin. Doslova řečeno: Brání růstu svalů. Za druhé, alkohol brání správné funkci anabolických vlastností inzulínu a růstového hormonu. Inzulín a růstový hormon je nezbytný pro syntézu bílkovin po fyzické námaze.

 

 

 

 

Působení kreatinu a alkoholu proti sobě

Na jedné straně jste přijali kreatin, o kterém je známo, že stimuluje syntézu bílkovin a na druhé straně máte alkohol, který tuto syntézu potlačuje. V konečném důsledku tedy bude pozitivní efekt kreatinu velmi omezen nebo dokonce vyrušen.

 

 

Alkohol může způsobit ztrátu svalů

K odbourávání svalů může docházet, jestliže jste trénovali vaše svaly příliš tvrdě a tělo nemá dostatek prostředků (živin) na jejich opravu. Při použití kreatinu budou vaše svaly schopny větší zátěže a lepší regenerace. Pokud budete pít větší množství alkoholu, budete tím bránit správnému obnovení svalové tkáně. Jestliže vaše tělo nemůže opravit tolik svalů kolik je potřeba, je velká pravděpodobnost, že dojde i ke ztrátě svalů.

 

 

Jak můžete vidět, kreatin a alkohol opravdu nejdou dohromady. Možné výhody plynoucí z konzumace kreatinu nebudou vidět, pokud bude užíván spolu s alkoholem. Takže pokud to s budováním svalové hmoty myslíte vážně, měli byste omezit příjem alkoholu na minimum a to zejména po tréninku a před spánkem. A jestliže už alkohol pijete, nezapomeňte pít také velké množství vody!!!

 

Komentáře


Pemca

Arnold

Pemca | 08.11.2014 19:17

Nepopírám, co se tu píše, ale kdysi jsem četl životopis Arnolda Schwaczeneggera a tam jsou popisovány jeho časté pitky do rána. Arnold nějakou dobu nepil skoro nic jiného než pivo...a taky to šlo.

Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 13 , registrovaných: 1