Zatočím s leností, aneb letos se nezklamu!


Autor: Alunka | 07.01.2012 16:47 | Komentářů: 0

Sama sebe bych charakterizovala jako člověka pohyblivě velice líného a co se týče jídla až abnormálně „přežíracího“. A stejně jako každý rok hned poruším svoje první předsevzetí, že si vlastně žádné předsevzetí dávat nebudu. Nač taky zklamávat sama sebe, že?  A už druhý den po Novém roce se mi v hlavě sumíruje seznam, co všechno bych chtěla tento rok zvládnout, vždy je toho hodně a nikdy nechybí přání konečně nějak trvale upravit svoje proporce.

 

Po té, co jsem pochopila, že diety a hubnutí na kila nemá smysl, ano už jsem aspoň v něčem konečně dospěla, je mým každoročním nenaplněným snažením zpevnit postavu a vylepšit si kondici. A bohužel každý rok nastává další zklamání a balancování, kdy se střídají období absolutní lenosti a poté období nadšení z nějaké fyzické aktivity (ne tak dlouhé období jako to první).  Tak uvidíme, v čem bude ten letošní rok jiný.

 

 

Pro začátek, abych podpořila svou snahu, jsem se spolu s kamarádkami přihlásila na půlmaratón do Bratislavy. A je to. Takže 1. 4. 2012 nastane ten okamžik, kdy se snad naplní moje další předsevzetí a vítězně si doběhnu do cíle pro medaili! Takže nezbývá než trénovat a tím si zlepšovat fyzičku a zpevňovat postavu. Tak snad překonám sama sebe. Abych měla nějaký reálný plán, připravila jsem si záznamovou tabulku, do které si budu zapisovat svoje snažení a to jak stravovací tak cvičící.

 

 

Pokud máte také předsevzetí či plán upravit si svůj životní styl, můžete si tabulku stáhnout ZDE a samozřejmě si ji podle libosti upravit, protože mít nějaký plán je základem úspěchu.

 

 

A čím podpořit své snažení konečně udělat něco se svou postavou? Je to jednoduché a všichni to víme, i když se tím neřídíme. Tedy, že se začnete více a vhodně hýbat a dle provozované pohybové aktivity upravíte své stravovací návyky. Pokud si nejste jisti správností svého počínání, je úplně nejjednodušší projít si náš web, nebo napsat do diskusního fóra, kde vám určitě rádi poradíme.

 

 

 Abyste se namotivovali, je dobré si hned do začátku dát nějaký splnitelný cíl, v mém případě je to uběhnout již zmíněný půlmaratón. Vy si vyberte něco, co vás bude motivovat, třeba koupě o velikost menších kalhot, či dosáhnutí nějakého sportovního cíle, zlepšení zdraví apod. Také není dobré dávat si už dopředu nesplnitelný cíl, tedy stanovte si ho tak, abyste si byli jisti jeho splněním a také stanovovat si plán na velké časové období, kdy se stále dokola snažíte, a váš plán je v nedohlednu. Proto je dobré krátkodobé plánování, kdy si stanovíte menší cíle, které si budete plnit postupně na cestě za vaším hlavním cílem. Avšak cesta k vašemu hlavnímu cíli, by neměla trvat více jak 2-3 měsíce, protože dlouhodobější plánování vede k tomu, že k cíli nikdy nedojdete.

 

 

A jak tedy postupovat k vašemu vysněnému cíli? Existují na to 4 jednoduchá pravidla:

 

  • dodržujte svůj plán stravování – jezte alespoň 5x denně menší porce,
  • dodržujte pitný režim,
  • najděte si pohybovou aktivitu, která vás bude bavit (určitě se nenuťte do něčeho, co nechcete, protože taková snaha by neměla dlouhého trvání),
  • a hlavně nezapomínejte na odpočinek a seberealizaci.

 

 

Pokud chcete nějaké zaručené rady a tipy na cvičení, můžete se inspirovat na těchto stránkách. A věřte, že v tomto snažení nejste sami. Minimálně já v tom jedu s vámi. A je na každém z nás, jak se k tomuto rozhodnutí postaví. Pravidelně se Vás pokusím zde na diskusním fóru informovat, jak mi to jde, pokud chcete, přidejte se, protože nic nemotivuje člověka tak, jako když vidí, že někdo další si jde za svým cílem.

 

 


Přeji vám, aby se vám povedlo vše, co si stanovíte a abyste se konečně překvapili. Konec konců, nač zklamávat sami sebe.


 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 9 , registrovaných: 3