Lukáš Topinka ohlásil návrat


Autor: fit-kul | 01.02.2013 10:45 | Komentářů: 0

Před několika dny se na různých internetových stránkách týkajících se kulturistiky objevila zpráva, že Lukáš Topinka ohlásil návrat na soutěžní prkna. Proto jsme se rozhodli Lukáše zeptat jak to tedy s jeho návratem vlastně je a na co se jeho fanoušci můžou těšit.

 

 

Lukáši tebe asi nemusíme představovat, si dvojnásobný mistr republiky, vicemistr světa, mistr Evropy a dvojnásobný mistr světa. V roce 2009 si však ukončil závodní kariéru. Co tě přimělo k tak radikálnímu kroku?

Částečně demotivace, nespokojenost s fungováním svazu a zdravotní problémy.

 

 

Co jsi dělal od toho roku 2009 do dnešní doby? Cvičil si stále?

Od té doby se toho stalo celkem dost. Nějaké cvičební výpadky byly kvůli nemocem, ale jinak jsem cvičil pořád, protože mě to baví. Asi největší problém byl v jídle. Doslova jsem „žral“ vše co jsem chtěl. Neměl jsem sebemenší ponětí kolik jsem za den přijmul bílkovin, či sacharidů. Jinak od té doby jsem změnil práci, užíval si trošku „normálního“ života, koupil si auto a osamostatnil se.

 

 

Zaznamenal jsem, že se věnuješ trenérství. Trénuješ všechny výkonnostní i věkové skupiny nebo jen potencionální kulturisty? Dosáhl některý z tvých svěřenců nějakých významnějších úspěchů?

Ano, pracuji ve fitku za barem a ve volnu dělám osobního trenéra. Snažím se poradit a pomoc každému. Za pěkný úspěch považuji -42kg u jedné z mých klientek, ale asi nejvíc potěší, když klient opravdu chce sám a maká a nemusím ho přemlouvat a nutit. Jinak se věnuji trochu i závodníkům, když je čas. Jindra Musil je mistr Moravy a druhý vicemistr ČR v kulturistice. Pevně věřím, že se mu letošní MČR podaří vyhrát. Denisa Šťastná je vícemistrině ČR v bodyfitness.

 

 

Kde tě najdou zájemci o tvé služby? Kde tě mohou kontaktovat?

Mohou si mě najít na facebooku pod mým jménem, nebo na l.topinka@seznam.cz

 

 

Asi nikdo, kdo se zajímá o kulturistiku,  nepřehlédl  tvůj ohlášený návrat na soutěžní prkna. Z jakého důvodu ses tak rozhodl?

Chuť zase překonávat sám sebe. Vyjet ze stereotypu, který jsem poslední dobou měl. Zklamání z toho, že Jindra nejel na MS.

 

 

Jak vypadá tvůj současný trénink? Jakým stylem cvičíš? Máš raději intenzivnější tréninky nebo spíše silově zaměřené?

V posledních dnech jsem dojel trénink, kdy v podstatě procvičím celé tělo v jedné tréninkové jednotce a procvičím jej 3x týdně. Program jsem cvičil 8 týdnů a podařilo se mi přibrat 10-11kg. Jinak mám raději intenzivní cvičení. Doslova nesnáším tréninky, které trvají více jak 60-70 minut.

 

 

Tvou dominantní partií jsou stehna. Máš nějaký speciální recept, jak vybudovat tuto partii? Jak konkrétně vypadá tvůj trénink této partie?

Ano, tato partie je mojí předností. Trénink je postaven na základních cvicích, jako jsou dřepy, leg press, předkopávání, výpady atd… Nejraději jezdím v rozmezí 6-10 opakování a vše v co největším rozsahu. Nejvíc sérií jedu na dřep, zbytek po 3 nebo 4 sériích

 

 

Změnil se tvůj trénink (styl) od doby kdy jsi začal cvičit?

Začátky byly o ničem. Nepravidelnost, špatná technika, dlouhé tréninky, špatná strava. Postupně jsem vše vypiloval a vše dostávalo svůj řád. Postupem let neustále své tělo poznávám a zjišťuji jak a na co reaguje. Takže trénink se změnil úplně celý.

 

 

Jak často procvičíš svalovou partii? Preferuješ spíše split nebo fullbody trénink?

Jak jsem psal, zkoušel jsem teď fullbody, ale jinak jezdím split většinou 3+1. Nyní pojedu split tak abych procvičil velké partie 2x týdně.

 

 

Můžeš čtenářům říct, jak vypadá běžný den L. Topinky co se týče stravy? Když to vezmeš od rána až do večera?

 • 6.00 ovesné vločky 150g a mléko, protein, vitamíny a minerály
 • Kolem 8.00 ovesná kaše + pomeranč, mandarinka
 • 11.00 rýže 150g, kuřecí prsa 200g
 • 12.30 200g jogurt, pečivo
 • 14.00 rýže 150g, kuřecí prsa 200g
 • 17.00 rýže 150g, kuřecí prsa 200g, vitamíny a minerály
 • 19.30 rýže 100g
 • 20.00 10g bcaa, kofein
 • Trénink
 • 21.00 10g bcaa
 • 21.15 30g glukopur, 40g protein
 • 22.00 200g kuřecích prsou, rýže 100g
 • 23.00 tvaroh 250g

 

V podstatě každý den pořád dokola. Rozlišuji dny tréninkové, kdy přidávám více bílkovin a naopak v netréninkové přidávám sacharidy.

 

 

Používáš v současné době nějaké doplňky stravy? Jaké?  Na internetu jsem se dočetl, že se dokonce prodejem doplňků výživy živíš. Co bys tedy čtenářům doporučil do období objemové fáze? Preferuješ raději české výrobce nebo zahraniční?

V současnosti používám bcaa v sypkém stavu, kde si koupím jen tu danou surovinu bez žádné reklamy. To samé glutamin. Vitamíny mám z lékárny. Protein mám ISO 90 od Extrifitu. Ano máme internetový obchod s doplňky stravy. Do objemové fáze bych doporučil sacharidový nápoj, proteinový nápoj, aminokyseliny. Nerozeznávám značku podle toho, jestli je zahraniční nebo z ČR.

 

 

 

Pročítáním různých kulturistických fór jsem narazil na různé dietní programy jako je CKD, Warior diet atd. Máš s něčím takovým zkušenosti, a co tobě se nejvíce osvědčilo v dietě?

Dietu začínám tak, že postupně upravuji jídlo a vynechávám všechen “bordel“, který my nic nedá. Pak najíždím na sacharidové vlny, které se mi perfektně osvědčily. Žádné nové experimenty nebudu zkoušet. Neuznávám prasečí dny, kdy se celý den člověk přejídá. Když jsem měl prasečí den, tak v podobě rýže, kdy jsem snědl třeba 1000g rýže.

 

 

Četl jsem, že tvůj vzor je Lukáš Osladil. Ten je nyní jeden z mála profesionálů, které Česká republika má. Co ty a profi? Milan Šádek se v jednom z rozhovorů vyjádřil, že jeho cíl je stát se profesionálem. Ty jsi v minulosti Milana porazil. Takže kdybys měl patřičnou podporu a zázemí, myslíš si, že by to mohlo být reálné?

Ano, líbí se mi nohy a připravenost Lukáše Osladila. Také se mi hodně líbí Kai Greene to je pro mě asi TOP kulturista. Já profi NE! Nemám na to. Vím, kde mám své možnosti. A vím, co bych musel podstoupit….

 

 

Máš v současné době nějaké sponzory? Pokud bys chtěl nové sponzory oslovit, můžeš tak učinit.

Od června mě bude sponzorovat Marc Ziegler (sizeandsymetry.com), který již byl dříve mým sponzorem a také chci poděkovat mému zaměstnavateli Zdeňkovi, který mi vychází vstříc v práci, kde mám fitko zdarma (fitness fitpeople) a pomohl mi sehnat dodavatele čerstvého masa za pěknou cenu. Kdyby mi někdo chtěl pomoci s přípravou, byl bych moc rád a snažil bych nezklamat a podat maximální úsilí k nejlepšímu výsledku.

 

 

Kam směřuješ své nejbližší cíle? Kde tě uvidíme soutěžit?

Pokud zdraví dovolí, tak bych chtěl startovat na mistrovství světa mužů 2013, které bude v listopadu. Jestli klasická kulturistika nebo váhovka to se teprve rozhodnu.  Samozřejmě chci bojovat o zlato.

 

Napsal Tomáš Vlček

 

 


 

Lukáš Topinka - fotogalerie

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 15 , registrovaných: 1