Yelena Isinbayevová a její jídelníček


Autor: fit-kul | 23.11.2011 20:24 | Komentářů: 0

Yelena Isinbayevová se narodila v bývalém Sovětském svazu v roce 1982. Yelena se stala první ženou ve skoku o tyči, která překonala hranici 5m a to naposledy roku 2009 na Golden League v Zürichu (5,06m).

 

Její strava je navržena tak, aby kombinovala výhody komplexních a jednoduchých sacharidů, bílkovin a tuků. A kávy, pro zvýšení tělesné energie.

 

Jako velvyslanec olympijských her mládeže chtěla ukázat mladým sportovcům, jak je snadné dodržovat správnou životosprávu i během tréninku, aniž by se nijak výrazně snižoval požitek z jídla. Jak s oblibou říká: „na kávě a čokoládě není nic špatného“.

 

 

Jídelníček Yeleny Isinbayevové

 

Snídaně: chléb, máslo, sýr a káva

Snídaně je jednoduchá, černá káva, bílý chléb a výběr sýrů spolu s rajčaty. Káva dokáže po ránu povzbudit, což znamená, že jste vysoce výkonní po celý den. Je to bezpečný, přírodní a legální způsob „dopingu“.

 

Bílý chléb má vysoký GI (glykemický index), a proto uvolňuje energii velmi rychle. To není zrovna nejideálnější způsob, když by chtěl člověk hubnout, ale je to vynikající způsob, jak rychle zvýšit hladinu glykogenu v krvi.

 

Nejezte bílý chleba, pokud zároveň ráno netrénujete, protože by se velmi snadno mohlo stát, že se takto přijatá energie uloží ve formě tělesného tuku. Sýry jsou poměrně bohatým zdrojem bílkovin a některých tuků, které jsou nezbytné pro správné fungování organismu.

 

 

Snídaně v den soutěže: chléb, sýr a ořechy

V den soutěže je potřeba mírně upravit konzumované potraviny a to tak, že se více soustředíte  na příjem komplexních sacharidů (uvolňují energii postupně) a to ve formě ořechů, které navíc obsahují velmi kvalitní a zdraví prospěšné tuky.

 

Dobrým příkladem mohou být vlašské ořechy, které „bojují“ proti nezdravým tukům, ale také pomáhají zachovat pružnost tepen, což pomáhá vašemu kardiovaskulárnímu systému.

 

 

Oběd: těstoviny s olivovým olejem, sýrem a rajčaty

Těstoviny jsou velmi zdravým a kvalitním zdrojem sacharidů, tedy za předpokladu, že jsou správně připraveny a jsou použity kvalitní suroviny. Např. rozvařené těstoviny se smetanovou omáčkou nejsou zrovna nejlepší volbou a to zejména z důvodu vysokého GI a zvýšeného množství nezdravých tuků.

 

Nejzdravější jsou celozrnné těstoviny uvařené al dente (tzv. na zkus) s omáčkou z rajčat, olivového oleje a posypané kvalitním sýrem.

 

 

Večeře: kuřecí maso, mrkev, brokolice a brambory

Večeře obsahuje vyvážené množství bílkovin, které pomáhají při regeneraci a budování svalové hmoty a kvalitních sacharidů ve formě brambor a zeleniny. Vše je podáváno bez omáčky a vždy v menší porci. To, že jste celý den tvrdě trénovali, ještě neznamená, že si večer můžete dát velké množství jídla.

 

 

Svačiny v den soutěže: Yelena říká: „v den soutěže je mým tajemstvím úspěchu čokoláda“.

Čokoláda je vynikajícím zdrojem rychlé energie. Yelena konzumuje pouze hořké čokolády, u kterých je prokázáno, že jsou zdravý prospěšné, stejně jako je tomu i u pití kávy )samozřejmě vše s mírou).

 

Pokud se snažíte zůstat nebo se naopak dostat zpět do kondice, je pití kávy velmi dobrou volbou a to jednoduše proto, že budete moci trénovat tvrději, aniž byste museli sníst větší množství sacharidů.

 

Profesionální sportovci jsou vždy velmi štíhlí a mnoho lidí si myslí, že je to díky jejich tréninku, ale ve skutečnosti je to hlavně díky jejich správné životosprávě.

 

Pamatujte, že Yeleniny stravovací požadavky nemusí být stejné jako ty vaše, každý sportovec je jiný. Ale tato ukázka stravovacích návyků vám může poskytnout dobrou představu o tom, jak by podobně mohla vypadat vaše každodenní strava.

 

Soustřeďte se hlavně na omezenou konzumaci sacharidů s vysokým GI, jezte dostatek kvalitních bílkovin a tuků.

 

 

Jeden z mnoha úspěšných pokusů Yeleny Isinbayevové:

 

 

Zdroj videa:

youtube.com

 

 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 9 , registrovaných: 3