Impact Whey DELUXE - recenze


Autor: fit-kul | 30.08.2013 13:20 | Komentářů: 0

 

Výrobky od společnosti MYPROTEIN nejsou v našich končinách příliš známé a tak ani syrovátkový protein Impact Whey DELUXE mnoho lidí jistě ještě nezkusilo. Na první pohled vypadá modro-bílý obal proteinu velice jednoduše – vystačí si pouze s názvem výrobce, složením a několika dalšími údaji. Je to docela příjemná změna od dnešního trendu „nacpeme na obal plno drsných sloganů“ ať má zákazník pocit, že jeho svaly rostou již po pouhém přečtení obalu výrobku. Zdá se ale, že tento výrobek si vystačí s „pouhým“ kvalitním složením.

 

 

Společnost MYPROTEIN byla založena již v roce 2003 a od té doby se stala největším výrobcem a současně i prodejcem sportovní výživy ve Spojeném království. Portfolio výrobků zahrnuje celou škálu sportovní výživy počínaje vitamíny, proteiny, gainery, ale i klasickými jídly.

 

 

Složení

Hlavní složkou tohoto proteinu je speciální proteinová směs, která se skládá ze syrovátkového koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu, která tvoří výsledné množství bílkovin 75g na 100g výrobku. Osobně si myslím, že díky této kombinaci se může z tohoto proteinu velice rychle stát všestranný pomocník. Protože kombinace pomalého (koncentrát), středně rychlého (izolát) a rychlého (hydrolyzolát) syrovátkového proteinu je vhodná ke konzumaci jak během dne, tak i po tréninku, kdy je největší potřeba přísunu lehce stravitelných bílkovin.

 

 

Složení:

Proteinová směs* (syrovátkový bílkovinný koncentrát, syrovátkový proteinový izolát, syrovátkový hydrolyzovaný protein), kakaový prášek, xantanová guma, emulgátor (sojový lecitin), sladidla (sukralóza). *z mléka

 

 

V příchuti Chocolate Smooth je přítomen pouze čistý kakaový prášek, který je v chuti velmi dobře znát. Tak jako ve všech proteinech, tak i zde jsou přítomny emulgátory a zahušťovadla, kterých je zde možná až trochu moc – což je způsobeno především nižším obsahem bílkovin. Větší podíl zahušťovadel je znát i ve výsledném koktejlu, který je hustější (více níže).  Klasických 80% a více bílkovin na 100g výrobku by tomuto proteinu slušelo mnohem více.

 

 

Je dobré, že i v tomto proteinu se k oslazení používá sukralóza, která zde nahrazuje ještě hojně používaný acesulfam, u kterého se spekuluje o možných karcinogenních účincích.

 

 

 

Nutriční hodnoty: Impact Whey DELUXE

 

30g (1 odměrka)

Energie

461,3 kJ/110,2 kcal

Bílkoviny

22,3g

Sacharidy

1,9g

Tuk

1,9g

 

 

Rozpustnost

Už po prvním nabrání proteinu do odměrky vám je jasné, že se nejedná o žádný „pudr protein“, který je schopen při sebemenším větříku udělat solidní mrak. Protein je krásně sypký, kyprý a nepráší za žádných okolností. Samotná rozpustnost ve vodě je dobrá, ačkoliv je zapotřebí trochu delší šejkrování, protože jinak se tvoří menší hrudky. Při použití šejkrového sítka je ale vše v pořádku.

 

Jak už jsem se zmínil výše, možné tvoření hrudek je způsobeno především větší hustotou proteinu (použité emulgátory). Doporučované množství (200-250 ml) vody na jednu dávku proteinu (1 odměrka/30g proteinu) bych se vůbec nebál zvýšit na 300-350 ml, ale někomu větší hustota naopak vyhovuje. Pokud máte rádi protein rozmíchaný v mléce, je Imact Whey pro vás jako stvořený – chuť je díky kvalitnímu kakau velice dobrá, ovšem zde je nutnost použít šejkrové sítko.

 

Protein vůbec nepění a je možné ho ihned vypít.

 

 

 

Struktura

Připravený protein je krásně sytý, bez pěny a docela hustý. Po vypití nezanechává žádné zbytky na dně šejkru. 

 

 

Chuť

Čokoláda

S chutí Impact Whey DELUXE opravdu žádný problém nemá. Jedná se o opravdu chutný protein s čokoládovou příchutí, která po vypití nezanechává žádný chemický „dojezd“, který je tak často znát u řady jiných proteinů. Jde opravdu cítit, že na kvalitním kakau se zde nešetřilo.

A dostáváme se k ožehavému tématu – sladkost. Hned u prvního šejkrování jsem si říkal, že se určitě bude jednat o další z řady přeslazených proteinů (tak jako je tomu např. u Amixů), ale byl jsem opravdu mile překvapen, že jsem se spletl. Protein je sladký, ale tuto sladkost drží hezky na uzdě, takže jde bez problému konzumovat i po delší čas a protein se tzv. nepřejí.

  

 

Stravitelnost

Bez problému. I když se budete na chvilku cítit plní (z důvodu větší hustoty proteinu), tak vás tato plnost velice rychle přejde. Žádné problémy s trávením v průběhu používání nenastaly.

 

 

Závěr

Impact Whey DELUXE je dobrý protein, který mohu s klidným svědomím doporučit minimálně k ochutnání. Co mě u tohoto proteinu vyloženě potěšilo, bylo jednoduché, ale o to efektivnější složení a velice příjemná chuť. Jediné co bych tomuto proteinu vytknul je snad trochu nižší obsah bílkovin (75g bílkovin/100g výrobku) a s tím související větší podíl zahušťovadel/plnidel, které vytvářejí až přehnanou krémovitost. Nicméně, pro mnohé uživatele je prioritní především cena a ta je u tohoto výrobku více než příjemná. V konečném výsledku dostává Impact Whey DELUXE poměrně vysokou známku, a sice 8 z 10.

 

 

 

Závěrečné hodnocení

 

Impact Whey Deluxe

Složení: dobrá kombinace koncentrátu, izolátu a hydrolyzátu, větší množství zahušťovadel, plusem je sukralóza

7/10

Rozpustnost: dobrá, je potřeba více vody a doporučuji použití šejkrového sítka, sediment žádný

7/10

Struktura: kyprá, sypká

9/10

Chuť: čokoládová příchuť připomíná opravdovou čokoládu, větší hustota výsledného nápoje

9/10

Stravitelnost: bezproblémová

8/10

Poměr cena/užitná hodnota: čím větší balení tím se hodnota výrazně zvyšuje

9/10

CELKEM

8/10

 

 

 

 

Výhody a nevýhody

 

Impact Whey Deluxe

Klady +

Zápory -

Jednoduché složení

Chuť

Struktura

Cena

 

Vetší množství zahušťovadel

Nižší podíl bílkovin

Doporučená cena: 1260 Kč/3 kg

 

 

Protein k recenzi dodal:

 

 

Facebook stránky: facebook.com/pages/Myprotein

 

 


 

Fotogalerie (Impact Whey DELUXE)

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 8 , registrovaných: 3