Krabičková dieta


Autor: fit-kul | 19.11.2013 20:40 | Komentářů: 0

 

Zdravé stravování mnoho lidí odrazuje zejména z toho důvodu, že příprava potravin zabere čas navíc. Je přeci mnohem jednodušší zajít si na oběd do nejbližšího bufetu nebo si dát oběd na „stojáka“ než si po večerech připravovat teplý a zdravý oběd, vymýšlet neustále jídelníček. Nabízí se řešení v podobě krabičkové diety.

 

Jak taková krabičková dieta vlastně funguje? Existuje mnoho firem, které se tímto zabývají. Sestaví vám jídelníček na míru, jídlo uvaří a dovezou pravidelně na vámi uvedenou adresu. Pět porcí na každý den v týdnu. Zní to samozřejmě moc hezky, není třeba se o nic starat. Budete mít zajištěné pravidelné a chutné jídlo. Nicméně je třeba počítat s tím, že tento způsob stravování se může trochu prodražit.

 

Výhody krabičkové diety

Krabičková dieta má své výsledky, můžete zhubnout až 5 kg za měsíc. Naučíte se jíst pravidelně, budete se cítit mnohem lépe. V případě, že žijete sami, tak vám odpadá vaření a nákup potravin. Nemusíte počítat denní příjem kalorií a v podstatě o nic, co se týče jídla, se starat. Stačí jen otevřít správnou krabičku a můžete se pustit do jídla. Jídelníček sestavují odborníci, takže jeho kvalita by měla být opravdu dostatečná.

 

Nevýhody krabičkové diety

Bohužel i zde se najdou nevýhody, které mohou některé lidi od této diety odradit. Jídlo vám nemusí chutnat nebo zrovna nebudete mít chuť na daný pokrm. S tím ovšem musíte počítat téměř u každé diety. Pokud máte rodinu a musíte vařit pro ostatní, může se tak snadno stát, že dostanete chuť na vámi uvařený pokrm. Krabičková dieta není levná záležitost. A v neposlední řadě po jejím ukončení může nastat takzvaný jojo efekt, jakmile se vrátíte k původnímu stravování.

 

Stejně jako u ostatních typů diet, i zde je potřeba počítat se silnou vůlí. Vzít v potaz klady a zápory. Výsledky se mohou dostavit velmi rychle, ale může to trvat i delší dobu. Navíc po čase si můžete začít připravovat krabičky sami, jakmile budete přesně vědět, jaké potraviny si dopřát a kterým se naopak vyhýbat.

 

Jak zvolit tu pravou krabičkovou dietu?

Dříve, než se svěříte do rukou profesionální společnosti, která vám bude dovážet stravu v krabičkách, zjistěte si co nejvíce informací. I zde platí zlaté pravidlo, připravenému štěstí přeje. Díky internetu máte dnes mnohem rozmanitější výběr a také si můžete snadno ověřit recenze a důležité informace.

 

Co tedy předem zjistit?

Ověřte si, zda vám společnost bude schopná zajistit správný energetický příjem na míru. Nejlépe možnost konzultace s dietologem, který vám přesně vypočítá, kolik kalorií na den by měla vaše strava obsahovat.

 

Informace předem o složení stravy je taky velmi důležitá. Rozhodně nestačí ukázkový jídelníček na internetu. Měli by vám být schopní přesně popsat složení jednotlivých jídel. Je to i z toho důvodu, aby vám pokrmy chutnaly. Jestliže nemáte rádi například ryby, pak je zcela nezbytné, aby se ve vašem jídelníčku neobjevily. Zkrátka firma, které se svěříte do rukou, by měla být schopna vám podat jakékoliv informace a to i bez vybízení.

 

Flexibilita rozvážení jednotlivých jídel je další poměrně důležitou záležitostí. Dodavatel krabičkové diety musí svému zákazníkovi vyjít vstříc za jakékoliv situace. Hledejte pouze solidní a prověřené firmy.

 

Na závěr je třeba říci, že nejlepší ze všeho je vyzkoušet si krabičkovou dietu nejprve na jeden den a to třeba i od více společností a teprve poté se rozhodnout.

 

Napsala Martina Richterová

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 8 , registrovaných: 3