Znamení, co prozradí, že naše zdraví strádá


Autor: fit-kul | 23.04.2014 13:52 | Komentářů: 0

 

Už jsme kolikrát pocítili jednotlivé příznaky, které předcházely různým druhů nemocem, nebo jen nedostatku vitaminů, minerálů či jiných složek potravy. Často má ovlivňuje naše zdraví i nepatrné záležitosti, kterým ani nepřikládáme velkou pozornost, jako kvalita ovzduší, počasí, kvalitní spánek, kvalitní potrava apod. Jak se ale v jednotlivých znameních orientovat? Fitkul.cz Vám nyní nabízí celou škálu příznaků, které Vám prozradí, že je s Vaším tělem něco v nepořádku.

 

Komunikace s tělem

K duševní a fyzické zdravotní spokojenosti je velmi potřebné vnímat své tělo a rozpoznat jeho komunikační aspekty.  Tělo je vnímat s respektem a s důsledností. Tělo má velikánskou paměť, pamatuje si, vše dobré, co jsme pro tělo udělali, ale bohužel i to špatné. Pokud tedy dodržujeme životosprávu a jednou za čas si ,,vyhodíme z kopýtka“ naše tělo to bez obav zvládne a na naší postavě se nic neprojeví. Tělo s námi ,,mluví“ i v případech, kdy má něčeho nedostatek, či pokud se schyluje k nějakému onemocnění. Včasnému rozpoznání těchto příznaků můžeme velmi dobře zabránit propuknutí různým nemocem a předejít bolestem a jiným neduhům.

 

Jednotlivé příznaky:

 

Popraskané a vysušené rty

Každý jsme alespoň jednou pocítili suché nebo až popraskané rty. Mnohdy si myslíme, že příčinou je mráz nebo naopak velké horko. Ano i počasí může být důvodem, proč jsou naše rty takto vyčerpané, ovšem většinou jsou příčiny mnohem skrytější. Jednou příčinou může být například nedostatek vitamínu B 12. Vitamín B 12, jako jediný obsahuje kobalt, a je nezbytný pro nervový systém a krvetvorbu. Dalšími příznaky jeho nedostatku je chudokrevnost, zhoršená paměť a psychická nerovnováha. Jestliže trpíte na popraskané rty a koutky, zkuste zařadit do svého jídelníčku hlavně maso, vejce, mléčné výrobky, v játrech. Na hojení rtů je perfektní například bio bambucké máslo, které je v dostání v celé řadě různých variant – levandulové, rakytníkové, devatero kvítí a plno jiných.

 

Pokožka jako zrcadlo zdraví

Kůže je prakticky největší orgán, který tělo má, a vnímáme jím celé okolní prostředí. Na pokožce se zrcadlí celkový zdravotní stav, a mnohdy nám může dost věcí napovědět. Například ekzémy, vyrážky a akné jsou nejčastějšími příznaky pokožky, které v lepším případě znamenají, že jsme se nesprávně chovali k naší pokožce, například aplikací nevhodné kosmetiky. V tom horším případě se tak projevují různé alergie a kožní onemocnění.

 

Pokožka často reaguje na stresové vypjetí a na změny v ženském těle, ať už při těhotenství či menstruaci. Pokud se jedná o stresové vypjetí, měli bychom se snažit hned se ,,hodit do klidu“.

 

Žádné příznaky pokožky by se neměli podceňovat, nejlépe je konzultovat s lékařem, můžeme tak předejít mnoha nemocem popřípadě je podchytit hned v začátku.

 

Únava jako nepříjemná předzvěst

 S únavou bojuje opravdu většina z nás, je to způsobené především dnešním životním stylem. Jestliže se ale snažíme dostatečně spát a vyhýbat se spánkovému deficitu, a přesto jsme stále unaveni, je to opět velmi špatné znamení, které nám vysílá naše tělo. Únava je mnohdy prvním příznakem všech nemocí či jiných změn, jako je například u žen těhotenství. Kolikrát je velmi obtížné rozpoznat, jestli se jedná o únavu z tréninku, z brzkého vstávání nebo stresu, anebo se jedná o znamení nezdraví.

 

Únava může být také příznakem problému se štítnou žlázou. Štítná žláza produkuje hormony, které mají vliv na metabolismus, srdeční i nervový systém a nakonec i na plodnost.

 

Únava je příznakem například nemoci Myasthenia gravis, jedná se sice o výjimečnou chorobu, kterou trpní v naší republice přibližně do dvou tisíc lidí, ale toto číslo se bohužel pořád zvětšuje. Problém je ten, že se velmi špatně rozpoznává. První příznak je únava, poté například padání jednoho víčka či nedostatek síly ve svalech. Nemoc je způsobená nezaniklým brzlíkem, který produkuje určitý druh látky, a tím znemožňuje práci svalů – nemáte sílu například zvednout nohu.

 

Únava signalizuje:

  • Stresové vypjetí.
  • Nedostatek spánku.
  • Nedostatek vitamínů a minerálů, či bílkovin a jiných složek.
  • Předzvěst autoimunitního onemocnění (alergie, Myasthenia gravis).
  • U žen těhotenství.
  • Přepjatý trénink či fyzické ale i duševní přemožení organismu.
  • Předzvěst chorob (od angíny až po rakovinu).
  • Dehydratace organismu.

 

Únava nám může kolikrát zachránit či pomoct upevnit naše zdraví. Nebudeme-li k ní hluší a slepí, můžeme sami zabránit velkým obtížím a zdravotním komplikacím. Soustřeďme se tedy na to, jestli jsme unaveni, na to proč, kdy a jak často. Je to nepostradatelný signál, kterým s námi naše tělo komunikuje.

 

Barva moči

I barva moči nám může mnohé prozradit. Při správném zdravotním stavu, především dostatečné hydrataci je barva moci čirá až bezbarvá. V opačném případě je moč intenzivně žlutá. Při tomto zbarvení se většinou jedná o nedostatek pitného režimu, kdy je tělo velmi dehydrované. Velkým problémem je pokud je v moči krev, to je nutné navštívit svého lékaře. V dalších závažnějších případech se může jednat o onemocnění ledvin, které může být doprovázeno i bodavou bolestí v zádech.

 

Oslabená imunita

I náchylnost k nemocem je příznakem, že tělo není úplně v pořádku. Imunitní systém je především soustředěn do oblasti jater. Imunitní systém je zraňován různými léky, antibiotiky a dalšími chemickými vlivy, které působí na naše tělo. Oslabený imunitní systém je náchylný k častým nemocem a nachlazením. Imunita se musí pěstovat a posilovat a to, správným a pravidelným pohybem, konzumací ovoce, zeleniny, mléčných probiotických kultur, masa, správným pitným režimem apod.

 

Bolest hlavy

I taková bolest hlavy může naznačovat, že se něco děje. Může být buď doprovodným příznakem k únavě obecně, nebo nás může varovat před: dehydratací, nedostatkem spánku, nemocem (migrény aj.) anebo i různé nádorové onemocnění v oblasti hlavy.

 

Vnímání naše těla, je jednou z nejzásadnějších složek našeho kvalitního a spokojeného života. Správná komunikace s naším tělem nám může jen prospět, a to nejen našemu zdraví, ale také našemu času i peněžence. Poslouchejme tedy, co nám naše tělo chce říct.

 

Napsala: Radka Martínková

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 12 , registrovaných: 2