9 rad, které vám pomohou v pokroku - 2.část


Autor: fit-kul | 22.07.2011 14:10 | Komentářů: 0

Když začínáte trénovat, tak prvním rokem na sobě pozorujete změny téměř každý den. Jste silnější a větší než jste kdy byli, prostě úžasný pokrok. A z čista jasna BUM! Stagnace. Ať se snažíte jak chcete, jste stále stejní a já vím, je to ohromě demotivující. Tělo vám tímto způsobem říká, že je potřeba něco změnit, aby mohlo pokračovat v růstu. A v tomto článku, vám chci předat několik rad, které by mohly pomoci k dosažení vašeho vysněného cíle.

 

Rada č. 6: Odpočívejte

Plánovaný odpočinkový týden je jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat, abyste zajistili dlouhodobé pokroky. Člověk, který chodí do posilovny a cvičí se stejnou intenzitou týden co týden, bude s největší pravděpodobností týden co týden vypadat stejně.

 

Nemusíte se bát, že byste za několik dní volna ztratili své tvrdě vydřené svaly. Právě naopak. Po volných dnech se do posilovny vracíte s ještě větší chutí a odpočatými svaly, které se vám odmění novým svalovým ziskem.

 

 

Rada č. 5:   23:1

První věcí, pokud nejste obeznámeni s pravidlem 23:1 je to, že i v ideálním tréninkovém světě, budete mít něco kolem 1 hodiny na váš trénink. Ale je zde i těch zbylých 23 hodin z téhož dne, které mají zásadní vliv na svalový rozvoj. A tento vliv má hlavně výživa. Zjednodušeně se dá říci: Jezte kvalitní stravu, cvičte, odpočívejte a úspěch máte zaručen.

 

 

Rada č. 4: Pokroky

Zde je malý příklad na začátek: Předkopávání je dobrý cvik na celkové prorýsování stehen, ale je to jenom začátek. Pokud je to vše, co budete dělat na svůj rozvoj stehen, stehna jistě nebudou vaší silnou stránkou!

 

Pokroky jsou nedílnou součástí vašeho vývoje. Takže zatímco předkopávání je dobrý začátek, nakonec se budete muset přesunout na těžší cviky jako je např. dřep či mrtvý tah jestliže chcete dosáhnout pokroku. Proto se nebojte dělat změny, naopak vyhledávejte je!!!

 

 

Rada č. 3: Správné držení těla

Mohl bych vám říci mnoho biomechanických důvodů, jak držení těla ovlivňuje výkon. Jak se nervová vzruchovost úměrně snižuje spolu s nesprávným držením těla, jak to ovlivňuje funkci aktinu a myozinu apod. Ale to vás asi nebude zajímat. Proč taky? Vždyť přece chci jen zvedat „železo“. Nicméně, berte prosím na vědomí, že zlepšením držení těla můžete v konečném důsledku spravit nesouměrné velikosti jednotlivých svalů. Jestliže budete správně držet tělo při provádění cviků, nejenže si tím zajistíte lepší procvičení svalů, ale vyhnete se také možnému vzniku zranění ať už akutního nebo chronického typu.

 

 

 

Rada č. 2: Naslouchej svému tělu

Existuje mnoho různých cvičebních programů a každý má své výhody. Ale neexistuje univerzální tréninkový plán, který bude na všechny působit stejně. To není a nebude nikdy možné z jednoho prostého důvodu: VŠICHNI JSME ODLIŠNÍ.  Samozřejmě pokud jste začátečník a nevíte nic o cvičení, tak vám mohu takový všeobecný trénink jenom doporučit. Ale časem se naučíte poslouchat své tělo a i když se nedoporučuje trénink více než čtyřikrát za týden, třeba právě vám bude nejvíce vyhovovat trénink 5krát či 6krát týdně. A proto opět říkám, trénujte a poznávejte nové věci, jen to vám zaručí dosažení vašich cílů.

 

 

Rada č. 1:  Technika nade vše

Už jste si vytvořili ideální cvičební program, snažíte se o postup, rozehříváte se apod. a stále se nezlepšujete? Možná je tu ještě jeden problém. Vaše technika provedení cviku!

 

Mohli byste mít nejlepší tréninkový program na světě, ale jestliže bude vaše technika stát za prd, nebudete schopni vytěžit z tréninku maximum. A ještě hůř, pravděpodobně se nevyhnete zranění.

 

Takže pokud máte špatnou techniku, zde je několik možností:

  •       nejjednodušší je si zaplatit trenéra (velmi vhodné pro začátečníky)
  •       nebo se můžete pokusit zeptat někoho ze zkušenějších návštěvníků posilovny (upozorňuji, že ne každý, kdo zvedá těžké váhy to provádí správným způsobem!!!)
  •       najděte si nejbližší tréninkový oddíl a zeptejte se jestli vás přijmou
  •       učte se ze zkušeností, které získáte vlastním snažení (hodně čtěte a sledujte videoukázky správného provedení cviku - viz. ZDE)

 

 

 


A poslední rada na závěr: své EGO vždy nechejte před dveřmi posilovny, bylo by vám jenom na obtíž!!!


 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 25 , registrovaných: 3