I chlapi mají prsa


Autor: fit-kul | 30.10.2011 18:24 | Komentářů: 0

Toto je velmi citlivé téma pro mnoho mužů, ale když má muž „ženská prsa“, je to opravdu velmi, velmi nešťastný stav. Lékařský název pro tento stav je gynekomastie - zvětšení mužských prsních žláz, které se nejvíce projevuje u chlapců v pubertě, ale ve vzácných případech se může vyskytovat i v pozdějším věku. Pokud se jedná o nahromadění tukové tkáně v prsou, mluvíme o tzv. pseudogynekomastii.

 

Některým mužům se ukládá nadměrné množství tuku v prsou a tyto tukové zásoby často vypadají jako malá prsa. Jedná se o zdravotní stav, který je zčásti zapříčiněn genetikou. Naše geny určují, kde se má hromadit tuk. U mužů jde většinou o viscerální tuk, který obklopuje vnitřní orgány.

 

Ženám se většinou hromadí podkožní tuk a to nejčastěji v oblastech stehen, prs a zadku. Někdy se ale stává, že se mužům přednostně ukládá tuk právě v prsách.

 

Tak jak se teda zbavím „prsou“? Může pomoci dieta nebo cvičení?

 

Jak se zbavit prsou

Je několik způsobů, jak se zbavit prsou. Extrémní metody mohou zahrnovat chirurgické odstranění přebytečné tukové tkáně. Nebo může pomoci hormonální léčba, která podporuje přemístění tukových zásob. Nicméně, správná dieta a cvičení může také pomoci.

 

 

Jak může pomoci dieta?

Správně zvolenou dietou docílíte snížení množství celkového tělesného tuku a tím samozřejmě i zmenšení prsou. S výběrem správné diety vám můžeme pomoci na našem fóru nebo si přečtěte některé z článků o hubnutí.

 

 

Jak může pomoci cvičení?

Intenzivní cvičení, typu kruhového tréninku, může být to nejúčinnější. Hlavní výhodou kruhového tréninku je, že může být prováděn v soukromí vašeho domova. Navíc je takový trénink zdarma, protože nevyžaduje žádné speciální vybavení či rady fitness instruktora.

 

Na našich stránkách naleznete mnoho různých variant kruhových tréninků, stačí si pouze vybrat. Pro úplnost zde uvádím jeden z příkladů kruhového tréninku:

 

  • Poskoky na místě - klasický cvik, využívaný snad ve všech sportovních odvětví. Začněte tím, že se postavíte rovně s nohama u sebe, pak vyskočíte s nohama do stran a ruce přitom zvedáte nad hlavu. Poskokem se vracíte zpět do normálního postoje. Při doskoku se snažte vždy mírně pokrčit kolena – snížíte tak tlak při dopadu na vaše kolena.
  • Dřepy - v tomto tréninku hrají velmi důležitou roli. Díky dřepu perfektně procvičíte spodní část těla (stehna, hamstringy, lýtka), ale i stabilizační svaly. Pokud chcete, aby byl trénink ještě více namáhavější, zkuste dřepy s výskokem, tedy učinit z něj plyometrický cvik. A pokud byste chtěli více silový trénink, stačí dřepovat se závažím. 
  • Výstupy na lavičku - postavte se před schod, lavičku či bednu a levou nohou na ni vystupte, poté se vraťte do původního postavení, ale levá noha stále zůstává na schodu. Procvičované svaly: hamstringy, hýždě, stehna.
  • Kliky - jedná se o klasické kliky, kdy si lehnete břichem na zem s dlaněmi na úrovni ramen (špičky prstů směřují dopředu). Nyní provedete vzpor ležmo a to tak, že napnete paže a tím zvednete celé tělo. Vracejte se zpět do pokrčených paží, kdy se lehce dotknete hrudníkem země. Snažte se mít po celou dobu provádění cviku tělo v jedné rovině, tj. nijak se neprohýbejte v zádech apod. 
  • Zkracovačky - položte se zády na podlahu a pokrčte kolena. Rukama se jemně chytněte za hlavu tak, že se prsty budete lehce dotýkat spánků – lokty směřují od sebe. Snažte se udržovat krk v přímé linii s páteří, s výdechem zvedejte horní část trupu směrem ke kolenům – zabírají pouze břišní svaly. S nádechem se vracejte zpět do výchozí polohy.
  • Sprint na podlaze - klekněte si a opřete se dlaněmi o zem. Nyní zvedněte koleno jako sprinter na startovním bloku a střídejte kolna v pokrčení. Záda musí být po celou dobu provádění cviku rovná. Procvičované svaly: triceps, deltový sval, hýždě, stehna, hamstringy, lýtka.
  • Výskoky na lavičku - postavte se před schod, lavičku či bednu a snožmo na ni vyskočte. Poté se vracejte (opět snožmo) zpět do výchozí polohy. Čím vyšší bude lavička, tím bude tento cvik náročnějším.

 

*mezi jednotlivými cviky 30vteřin pauza, všechny cviky jsou po 50 opakováních

 

 

Po dokončení tohoto kruhového tréninku si dejte krátký oddych (1-3 minuty) a opakujte celý okruh znova. Typicky je kompletní kruhový trénink složen ze 3 okruhů.

 

Jak se budete časem zlepšovat, můžete přidat více opakování či okruhů.

 

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 23 , registrovaných: 3