Dieta pro ploché břicho


Autor: fit-kul | 23.02.2012 18:34 | Komentářů: 6

Některé diety prostě nefungují. Jsou buďto příliš omezující v tom, co člověk může jíst nebo vyžadují takovou úroveň cvičení, že průměrný jedinec prostě není schopen takovýto trénink zvládat dlouhodobě. Ale co když vám řeknu, že existuje dieta, která si hravě poradí s vaším tvrdohlavým tukem na břichu a nebudete pro to muset ani cvičit a dokonce si budete moci dopřát i váš oblíbený čokoládový zákusek? To je přesně to, co slibuje dieta pro ploché břicho. Že nevěříte? Tak se přesvědčte sami.

 

Stejně tak jako ostatní diety, tak i dieta pro ploché břicho omezuje příjem některých potravin, ale i přesto umožňuje trochu větší svobodu a flexibilitu při výběru potravin. To pravděpodobně vysvětluje, proč se tato dieta v posledních letech stala tak oblíbenou. Dieta se zaměřuje na snížení množství nezdravého tuku. V našem těle se vyskytují dva typy tukové tkáně: podkožní a viscerální, který se ukládá kolem vnitřních orgánů. Dieta pro ploché břicho se zaměřuje právě na viscerální tuk, který je z lékařského hlediska považován za nejnebezpečnější druh tuku.

 

Snížený příjem kalorií by mohl také pomoci, ale tvůrci této diety Liz Vaccariello a Cynthia Sass věří, že klíčem ke snížení přebytečné tělesné váhy a množství viscerálního tuku je zvýšený příjem mononenasycených mastných kyselin (MUFA) namísto nezdravých nasycených tuků. Tím, že budete přijímat MUFA v každém jídle, se budete zaměřovat na snížení množství nebezpečného tuku, což vám umožní zhubnout během jednoho měsíce aniž byste přitom museli cvičit.

 

Téměř všichni, kdo dodržoval dietu pro ploché břicho tvrdí, že skutečně zhubli, ale mnozí kritici jsou skeptičtí, zda toto hubnutí má něco společného s vyšším příjmem MUFA. I když dieta tvrdí, že nejtěžší je zhubnout břišní tuk, mnoho odborníků s tím nesouhlasí. Ve skutečnosti říkají, že když dojde ke ztrátě tělesné hmotnosti, obvykle to bude právě břišní tuk, který se hubne nejdříve. Dieta pro ploché břicho říká, že MUFA dokáže utlumit chuť k jídlu a snížit množství břišního tuku.

 

 

Dietní plán

Na rozdíl od mnoha diet, které zahrnují často nudné, zdlouhavé, složité cvičení a omezující jídelníček, dieta pro ploché břicho je poměrně jednoduchá. Dietní plán trvá 32 dní, ale pokud budete ochotni změnit svůj životní styl, měli byste být schopni se této diety držet mnohem delší dobu.

 

Dieta začíná čtyřdenní antinadýmací fází, která by měla způsobit téměř okamžité snížení tělesné váhy. Člověk v této fázi by měl zhubnout až 3,5kg a zmenšit objem pasu až o 15cm! I když jsou výsledky opravdu viditelné, je třeba říci, že většina ztracené hmotnosti je voda a zmenšení objemu pasu je především z důvodu snížení plynatosti. Tvůrci této diety nechtěli tento čas využít pouze k odstranění nadbytečných tekutin a plynů z těla, ale hlavně poskytnout dostatečnou motivaci. Rychlé a viditelné výsledky lidem často pomáhají k pozitivnímu myšlení a dalšímu úspěšnému dodržování diety.

 

Když je antinadýmací fáze u konce, je třeba přejít na dlouhodobý plán. Ten bude trvat dalších 28 dnů, kdy budete konzumovat 3 hlavní jídla a jednu svačinu denně, z nichž se bude každá skládat ze 400kalorií a MUFA potravin. Tato jídla by měla být rovnoměrně rozložena po čtyřech hodinách od sebe, ve snaze uspokojit chutě, zahnat hlad a regulovat metabolismus. Tyto tři pravidla – každé jídlo má 400kalorií – každé jídlo obsahuje MUFA – jí se každé 4 hodiny, jsou základní pilíře této diety. Tento dietní program tvrdí, že pokud budete postupovat přesně dle instrukcí, budete hubnout až 0,5-1kg tělesné váhy každý týden.

 

Zatímco se mírné cvičení doporučuje, není to klíčový faktor této diety. Cvičení je dalším krokem k efektivnějšímu hubnutí, ale samotné není nutné pro hubnutí (do určité fáze pokroku).

 

 

Doporučované potraviny

Jak již bylo zmíněno, v dietě pro ploché břicho existuje jistá míra flexibility stravování. Během čtyřdenní antinadýmací fáze budete čelit největším omezením. Tato fáze nabízí nejrychlejší výsledky, ale za cenu těžké zkoušky vaší vůle. Během této doby byste měli jíst něco mezi 1200 a 1400kalorií denně a vypít alespoň 2litry „Sassy“ vody, což je směs koření a čisté, neperlivé vody.

 

 


Sassy voda

Je to směs bylin, koření a dalších přísad – jako citrón, máta, zázvor a okurek. Pití této vody  má pomoci vyhnout se nadýmání, zácpě a zároveň zvyšovat hladinu tělesné energie. Zde je recept:

 • 2litry vody
 • 1 čajová lžička čerstvě nastrouhaného zázvoru
 • 1 střední okurka, oloupaná a nastrouhaná na tenké plátky
 • 1 střední citron
 • 12 mátových lístků

 

Vše smíchejte dohromady a nechte přes noc uležet.


 

 

Je třeba se vyvarovat konzumace:

 • nadýmající potraviny (brokolice, zelí, luštěniny apod.)
 • smažené či pikantní potraviny
 • náhražky cukru
 • sůl
 • soda a sycené sladké nápoje
 • velké množství syrové zeleniny

 

Po této čtyřdenní fázi budete mít možnost zvýšit svůj denní příjem kalorií na 1600, rozdělené nejlépe mezi 3 hlavní jídla a jednu svačinu, vždy ve čtyřhodinových intervalech. Součástí každého jídla by měli být i mononenasycené mastné kyseliny (MUFA).

 

 

Zde jsou některé potraviny s vysokým obsahem MUFA:

 • zdravé oleje: řepkový olej, olivový olej, lněný olej, sójový olej, slunečnicový olej
 • ořechy a semena: pistácie, mandle, arašídy, kešu, slunečnicová semínka, vlašské ořechy, lískové oříšky
 • olivy
 • hořká čokoláda
 • ovoce

 

Dieta pro ploché břicho nijak neomezuje příjem sacharidů, bílkovin a tuků, ale i přesto byste se měli soustředit na konzumaci kvalitních potravin, tj. sacharidy (rýže, celozrnné potraviny, brambory, těstoviny, ovesné vločky atd.), bílkoviny (vyhněte se červenému a tučnému masu), tuky (snižte celkový příjem nezdravých-nasycených tuků).

 

Komentáře


fit-kul

.

fit-kul | 22.07.2014 15:01

Okurku můžete samozřejmě sníst - vzor jídelníčku, popř. profesionálně vytvořený jídelníček: http://www.fitkul.cz/fitkul/trener-ukazka-jidelnicku

Zuza

...

Zuza | 21.07.2014 08:02

:-) mužu jís tu okurku z té vody ? :-) já bych asi potřebovala nějaký vzor jídla co jíst abych věděla že nedělám nic špatně :-)

fit-kul

.

fit-kul | 20.07.2014 16:51

Ano, můžete :)

Zuza

..

Zuza | 19.07.2014 19:25

při tom pití té vody můžu také něco jíst ? :-)

fit-kul

..

fit-kul | 30.08.2013 12:05

To je pouze začátek... Dalším krokem může být zařazení pravidelné fyzické aktivity, další zlepšení stravovacích návyků... Možností je plno a vše záleží pouze na Vašem odhodlání...

ruzuli

dieta na brucho

ruzuli | 30.08.2013 09:56

Ten navod je ako uz vsetko???

Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 11 , registrovaných: 3