Co dělat, pokud nemáte k dispozici potřebnou zátěž


Autor: fit-kul | 10.01.2013 15:53 | Komentářů: 0

Představte si, že jste v posilovně na svém pravidelném tréninku, stojíte před stojanem s jednoručkami  a hledáte potřebnou zátěž. V předchozím tréninku jste hravě zvládli sedmikilové činky, tak si říkáte, že byste mohli zkusit zátěž navýšit. Na desetikilové činky si ale ještě netroufáte.

 

Co s tím??

 

Pokud nemáte k dispozici potřebnou zátěž, tak si můžete zkusit pomocí různých technik postupně zvyšovat sílu. A za chvíli pro vás desetikilové činky budou jako nic.

 

 

Zkuste své svaly šokovat

Jak to vypadá v praxi?? Je to jednoduché.

Provedete co nejvíce opakování s desetikilovými činkami (i kdyby to měla být pouze dvě nebo tři opakování), pak ihned sáhněte po sedmikilových činkách a budete s nimi cvičit až do vyčerpání. Ale opravdu do vyčerpání – tzn., že nebudete schopni pohnout s činkou ani o kousek výš.

 

Další možností, jak svaly šokovat a cílit na navyšování síly, je to, že odcvičíte celou sérii se sedmi kilogramy a pak provedete dalších 10-12 opakování podobného cviku se cvičební gumou.

 

 

Nechte si to nejtěžší na konec

Zatněte zuby a pusťte se do toho! Po klasické sérii se sedmikilovými činkami – necvičte ale do vyčerpání – zařadíte ještě dvě až pět opakování s desetikilovými činkami. Bude to hodně obtížné, je nutné, abyste věnovali pozornost správnému provedení a nepřeceňovali svoje síly.

 

 

Zkuste supersérie se cvikem prováděným s vlastní vahou těla

Pokud vás čeká trénink hrudníku, tak odcvičte sérii tlaků se sedmikilovými činkami a potom si dejte pár kliků ( snažte se jich opravdu provést co nejvíc a kliky dělejte poctivé – tzn., buď pánská varianta, v případě dámské varianty se snažte hrudník dostat opravdu až těsně nad zem, v této pozici 2-3 vteřiny vydržet a vrátit se zpět do výchozí pozice.

 

Jestliže se chystáte na trénink nohou, tak začněte sérií výpadů s činkami – jestli to budou výpady vpřed nebo vzad nerozhoduje – opět použijte sedmikilovou jednoručku – a pak ihned pokračujte v supersérii s dřepy bez zátěže. U dřepů můžete přidat i výskok.

 

Těchto pár rad, metod, vám může pomoci v postupném navyšování vaší síly a tedy i navýšení zátěže.

 

Není dobré setrvávat příliš dlouho u lehkých činek. Čím větší zátěž v jednotlivých posilovacích cvicích použijete, tím lepších výsledků můžete dosáhnout. Samozřejmě vše za předpokladu striktního provedení jednotlivých cviků. Nemá smysl zvyšovat zátěž na úkor techniky – to si zapamatujte. Tím totiž může snáze dojít ke zranění a to je určitě to poslední, co byste chtěli!

 

Napsala Dominika Ipserová

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 15 , registrovaných: 1