Pulse V4 - recenze


Autor: fit-kul | 01.09.2013 08:24 | Komentářů: 0

 

První dojem

Obal mě nijak nepřekvapil a vypadá jako naprostá většina výrobků společnosti MYPROTEIN. Obalu opět vévodí modrá a bílá barva a dvě skromné nálepky, kde se dozvíme název výrobku a jeho složení. Toť vše. Proč se zbytečně „prodírat“ závalem informací, jak je tento přípravek hardcore nebo retušovanými fotkami napumpovaných bicepsů apod.

 

Co říká výrobce o Pulse V4:

Myprotein Pulse® V4 je naše v současnosti nejsilnější před-tréninková formule. Kombinuje látky, které jsou nejlépe vědecky ověřené, že opravdu fungují a taktéž v množství, které je maximálně efektivní. Pulse® V4 je navržen tak, aby zvýšil energii, podpořil napumpování a mentální vlastnosti. PulseV4 vám pomůže při tréninku dosáhnout těch nejintenzivnějších výkonů, jakých byste za normálních okolností nebyli zcela schopni.

 

Každých 17g PulseV4 obsahuje 9,2g exkluzivní směsi k maximálnímu napumpování a výkonu. Kombinuje kreatin Creapure®, Arginin ketoglutarát, Beta Alanin a Citrulin malát.

 

 

Pulse V4 je dodáván v plastovém obalu, který je možné po otevření opět jednoduše uzavřít. Prodává se pouze v jedné gramáži (pokud nepočítáme vzorky, ty jsou 17 gramové) a sice 500g. Příchutě jsou k dispozici dvě – Tropical Storm a Berry Blast.

 

Pulse V4 (příchuť Berry Blast a Tropical Storm)

 

Složení

Na první pohled obsahuje Pulse V4 vše potřebné pro kvalitní nakopnutí tréninku. Tak jako u mnoha jiných konkurenčních výrobků, tak i zde se vyskytují speciální patentované směsi Perform and Pump blend a Focus and Energise Matrix. První jmenovaná směs se má postarat o viditelné výsledky změn vašeho těla a druhá směs o správné nabuzení CNS k vyšším výkonům. 

 

 

 

 

Kreatin monohydrát - Kreatin je dusíkatá organická kyselina běžně se nacházející ve všech obratlovcích. Je složená ze tří aminokyselin (glycin, arginin a methionin), které se přirozeně vyskytují v lidském těle. Ve svalových buňkách se kreatin spojuje s fosfáty a vzniká kreatinfosfát. Kreatinfosfát je sloučenina produkující energii, která regeneruje adenosintrifosfát (ATP-sloučenina, která dodává energii všem buňkám) během vysokointenzivní aktivity. Všechny kreatinové doplňky jsou založeny na principu zvyšování obsahu kreatinfosfátu ve svalech – čím větší máte obsah kreatinfosfátu, tím déle budete schopni udržet vysokointenzivní aktivitu.

 

Arginin alfa ketoglutarát - Je to sůl aminokyseliny L-argininu a kyseliny alfa ketoglutarátu. Jedná se o pokročilejší a lépe využitelnou formu než je samotný L – arginin. Aminokyselina arginin je hlavní složkou oxidu dusnatého. V těle se účastní mnoha metabolických procesů, kdy hlavně zvyšuje průtok krve a tím umožňuje lepší zásobení svalů potřebnými živinami a hormony.

 

L-tyrosin - Aminokyselina tyrosin podporuje produkci noradrenalinu a dopaminu. Tyto hormony mají silné povzbuzující účinky a zlepšují duševní soustředění a výkonnost.

 

Dextróza – Neboli D-Glukóza je nezbytná pro fungování lidského těla. Jedná se o základní a nejrychlejší zdroj energie pro všechny tělesné tkáně.

 

Beta-alanin – Jedná se o neesenciální aminokyselinu, která je prekursorem karnosinu a má schopnost výrazně ovlivňovat rychlost jeho syntézy. Suplementací Beta-alaninem bylo prokázáno, že zvyšuje koncentrace karnosinu ve svalech a tím snižuje únavy sportovců a zvyšuje dobu, po kterou mohou svaly pracovat – zvyšuje výkon.

 

Citrulin malát – V kombinaci s argininem podporuje vyšší produkci oxidu dusnatého.

 

Taurin - Taurin je derivátem aminokyseliny cysteinu a proto je někdy řazen k aminokyselinám, přestože postrádá karboxylovou skupinu. Jeho přítomnost je důležitá pro trávení tuků, kontrolu hladiny cholesterolu, snižování krevního tlaku. Je to výborný antioxidant, který pomáhá imunitnímu systému a chrání naše tělo před škodlivými toxickými látkami. Taurin je používán především díky jeho pozitivnímu vlivu v oblastech mozku, kde by podle nepotvrzených výzkumů měl fungovat jako velmi efektivní stimulant.

 

Guarana extrakt - Obsahuje stimulanty theobromin a theofylin a další alkaloidy, jako je kofein. Pomáhá zvyšovat rychlost spalování tuků, pozitivně stimuluje CNS.

 

Kofein - Kofein je hořká, bílá, krystalická látka, která má farmakologické účinky na organismus. Kofein je povzbuzující a má přímý dopad na svalovou kontrakci. Je to tím, že stimuluje uvolňování vápníku z buněčných zásob a tím zvyšuje sílu a výkon. Kofein také stimuluje centrální nervovou soustavu (CNS) - pracuje na psychologické úrovni. Zvyšuje koncentraci, maskuje vaše vnímání únavy a zvyšuje schopnost tvrdě trénovat.

 

 

U kreatin monohydrátu je zaručena nejvyšší čistota díky značce Creapure®, což je ochranná značka německé společnosti AlzChem (garantující maximální čistotu a bezpečnost výrobků). Místo klasického kreatinu bych zde raději viděl jeho „pokročilejší“ verze jako je kreatin ethyl ester, malát nebo citrát. Nicméně, klasický osvědčený monohydrát taky stačí.

 

Když mluvíme o předtréninkových nakopávačích, tak zde nesmí chybět ani zástupce argininu - arginin alfa ketoglutarát, což je více než dobrá volba. Tyrosin, beta-alanin a citrulin zde hrají vedlejší roli, jakožto podporovatelé výkonnosti.

 

Co v Pulse V4 určitě pocítí každý je starý známý kofein, taurin a guarana. Hlavně kofein je ta složka nakopávačů, kterou můžete cítit jako zrychlený tep, vyšší potivost nebo třes rukou, když to s ním přeženete. Pokud se budete držet návodu, tak vám žádné negativní stavy nehrozí, v jedné dávce je asi 160mg kofeinu, což je tak akorát.

 

Hodně lidí by se mohlo pozastavit nad kombinací kofeinu a kreatinu, kdy kofein má tendenci negovat výsledný efekt kreatinu. Ale tuto kombinaci stejně naleznete v drtivé většině všech nakopávačů.

 

 

Složení:

Kreatin monohydrát (Creapure®), arginin alfa ketoglutarát (AAKG), L-tyrosin, dextróza, Beta-alanin, Citrulin malát, kyselina citronová, barviva (Carmoisin [Berry Blast], karoten [Tropical Storm]), aroma, taurin , Guarana extrakt, kofein, sladidlo (sukralóza®)

 

 

 

 

Nutriční hodnoty: Pulse V4

 

17g / 1 odměrka

Energie

33 kJ/8 kcal

Bílkoviny

0g

Sacharidy

2g

Tuk

0g

Perform and Pump blend

(Kreatin Creapur – 4g, AAKG, Beta Alanin, Citrulin malát)

9,2g

Focus and Energise Matrix

(L-tyrosin, Taurin, Guarana Extrakt, Kofein – 168,4g

3,8g

 

 

Struktura

Nemusíte se bát – tento nakopávač nepráší a neděla ani „spečené“ hrudky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pulse V4 (příchuť Berry Blast)

Pulse V4 (příchuť Tropical Storm)

 

 

Rozpustnost

Rozpustnost Pulse V4 je dobrá a nijak se výrazně neliší od konkurenčních výrobků. I zde po vypití zůstává na dně lehký sediment, který se ale při opětovném promíchání zvedne a bezezbytku tak vypijete celou namíchanou dávku suplementu. Přípravek nijak nepění.

 

Pulse V4 (příchuť Berry Blast a Tropical Storm)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pulse V4 (příchuť Berry Blast) Pulse V4 (příchuť Tropical Storm)

těsně po promíchání

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pulse V4 (příchuť Berry Blast) Pulse V4 (příchuť Tropical Storm)

po vypití

 

Chuť

Berry Blast

Už díky načervenalé barvě a vůni jsem docela jasně určil i příchuť, a sice borůvky. Chuťově nebyl vůbec problém přípravek vypít, sladkost byla příjemná a byl znát pouze jemný kyselý dojezd. Za mě určitě nejlepší příchuť.

 

 Tropical Storm

Tato příchuť by se klidně mohla jmenovat i Citrus Storm. Citrónově kyselá příchuť je zde hodně znát, a pokud nakopávač dostatečně nezředíte, tak je to opravdový zážitek.

 

 

Stravitelnost

Bez problému. Žádné negativní ohlasy ze strany žaludku jsem nezaznamenal. Jenom si dávejte pozor, abyste dodrželi doporučovanou dobu, mezi vypitím nakopávače a posilovnou. Údaj 30 minut bych bral jako naprosté minimum. Pokud byste vypili Pulse V4 těsně před fitkem, tak se jednak ochuzujete o samotný účinek nakopávače, který sám o sobě přijde až v polovině nebo na závěr vašeho tréninku, ale především riskujete nepříjemný reflux.

 

 

Účinek

A dostáváme se k tomu nejzajímavějšímu hodnocení Pulse V4. V krátkosti mohu říci – nezklamal. Kvalitní a jasně čitelné složení odvedlo svoji práci. Abych to přiblížil, šel jsem do fitka v opravdu pochmurný den, pršelo, bylo zataženo a zima – přesně to počasí, které nemám rád. Nicméně, při zahřívačce na kole jsem začal pociťovat příjemné uvolnění a rychlejší zahřátí. Očividně začal působit  Energise Matrix, což samo o sobě již dokázalo docela dobře zvýšit náladu a s tím i související motivaci.

 

Při samotném tréninku jsem nepozoroval žádný další efekt, ale pouze do té doby, než jsem si uvědomil, že cvičím s o 5kg těžšími jednoručkami než jsem měl vůbec v plánu a navíc ve stejném opakování, jako v minulém tréninku (bez Pulse V4) s nižšími vahami. A tak to bylo po takřka celý trénink. 

 

Pulse V4 není jako hodně jiných nakopávačů, které jsou doslova přecpané levným kofeinem, který udělá všechnu tu prvotní viditelnou parádu, ale v samotném tréninku již nijak moc užitečné nejsou. V4 je v tomto směru nenápadný a uvědomíte si ho právě až ve chvíli, kdy zvedáte těžší činky a po více opakováních, než jste byli vůbec doposud zvyklí.

 

 

Závěr

Pulse V4 není v podstatě co vytknout, je to solidní nakopávač, který bych přirovnal spíše k tvrdému dříči, který není až tak vidět/cítit, ale tu svoji práci udělá a udělá ji setsakra dobře.

 

 

Závěrečné hodnocení

 

Pulse V4

Složení: jasné a dobře čitelné složení

8/10

Rozpustnost: dobrá, sediment minimální

8/10

Chuť: pouze dvě příchutě, Tropical Storm příliš kyselý

7/10

Stravitelnost: bezproblémová

8/10

Poměr cena/užitná hodnota: Výrobek neobsahuje žádné zbytečné přísady ani plnidla

8/10

CELKEM

8/10

 

 

 

Výhody a nevýhody

 

Pulse V4

Klady +

Zápory -

Jednoduché složení

Chuť (Berry Blast)

Slazen sukralózou

Opravdu funguje

 

 

 

Použitý karmoisin

Vyšší cena

Doporučená cena: 600 Kč/500 g

 

 

 

Doporučené dávkování

Začátečník: Rozmíchejte 8,5g prášku (3 odměrky) do 100 - 150ml vody a vypijte 30 minut před výkonem.

Pokročilý:  Rozmíchejte 17g prášku (cca 6 odměrek) ve 200 - 300ml vody a vypijte 30 minut před výkonem.

 

Protein k recenzi dodal:

 

 

Facebook stránky: facebook.com/pages/Myprotein

 


 

Fotogalerie (Pulse V4):

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 8 , registrovaných: 3