8 tipů na totální vyrýsování


Autor: fit-kul | 02.09.2014 15:27 | Komentářů: 0

 

Osm tipů a triků jak správně nasměrovat snahu o rýsování.

 

Většina z vás, kteří tráví čas v posilovně, jistě ví, jak správně jíst, aby se maximalizoval proces budování svalové hmoty. Ale i tak, dovolte mi menší shrnutí:

 

  • Stravování – jezte menší jídla každé 2-3 hodiny
  • Bílkoviny – konzumujte alespoň 30g bílkovin v každém jídle
  • Tuky – nezanedbávejte svůj příjem tuků! Ujistěte se, že 20-30% z vašeho denního příjmu kalorií pochází ze zdravých tuků
  • Sacharidy – zaměřte se na kvalitní zdroje sacharidů, jako je ovoce, zelenina, vločky, rýže, pohanka, brambory atd.

 

Tyto pravidla jistě nejsou žádná novinka. Dodržujete je a zjišťujete, že opravdu fungují! Ale teď máte nový cíl. Je na čase zbavit se přebytečného tuku, vyrýsovat své tělo a odhalit pořádný six-pack. Zde je 8 tipů, které vám pomohou dosáhnout šíleného vyrýsování!

 

 

TIP 1 – Staré, dobré železo

Zapomeňte na lehký trénink. Trénovat s lehkými vahami a vysokým počtem opakování není receptem na rychlejší rýsování, ale spíše receptem na katastrofu! Těžká váha podporuje vaše tělo ve snažení o udržení stávající svalové hmoty. Pokud v období diety na sebe přestanete tlačit, vyšlete do vašeho těla signál, že není potřeba udržovat nadbytečné množství svalů.

 

Extra TIP: trénujte tvrdě i při rýsování

 

 

TIP 2 – Neexistuje žádná zázračná dieta

Jedna z nejčastějších otázek je… jaká je nejlepší dieta při rýsování? Neexistuje žádná „nejlepší dieta“ – každý člověk je jedinečný a na každého funguje něco jiného. Začněte s rozumným příjmem kalorií, bílkovin, sacharidů a tuků a teprve potom se snažte „vylaďovat" spalování tuků.

 

Extra TIP: Když jde do tuhého, zkuste cyklovat sacharidy (dny s nízkým, středním a vysokým příjmem sacharidů)

 

 

TIP 3 – Vzhůru na kardio!!!

Hej, hej, hej! Zpomal! Bohužel je to nepříjemná pravda, že málo lidí si uvědomuje, že strava byla, je a vždy bude důležitější než kardio. Nejdříve upravte svoji stravu. A když jste už dosáhli konzistentní rychlosti ztráty tuků, pomalu přidávejte kardio. Uvědomte si, že vaše tělo je již ve stresu z kalorického deficitu. Přidáním nekonečných hodin kardia, může dojít k těžkým ztrátám vydobyté svalové hmoty.

 

Extra TIP: Slezte z rotopedu a namísto toho zkuste HIIT – vysoce intenzivní intervalový trénink.

 

 

TIP 4 – Zpomalte svoji ztrátu tuku

Ano, čtete správně. Ideální množství tuku, které byste měli za týden ztratit, se pohybuje v rozmezí 0,5 – 1 kg. Zatímco rychlejší ztráta tělesné hmotnosti hodně lidem připadá jako mnohem lepší variantou, opak je pravdou. Při nadměrném úbytku tuku hrozí např. metabolická otrava organismu, ale také to může způsobit i rychlejší ztrátu svalové hmoty.

 

Extra TIP: První týden je hubnutí vždy nejrychlejší. Případné změny proto řešte až druhý nebo třetí týden.

 

 

TIP 5 – Six-pack příjde s dietou

Je naprosto v pořádku tvrdě trénovat břišní svaly, ale musíte si uvědomit, že sebenáročnější trénink vám nepomůže ve zbavení se tuku na břiše. Snažte se zaměřit na 1-3 tréninky břicha týdně s přiměřeným množstvím sérií a opakování. Tento přístup vám pomůže udržet svalnaté břicho, zatímco budete rýsovat.

 

Extra TIP: sedy-lehy se závažím nebo zkracovačky za pomocí stahování kladky vám pomůžou přidat náročnost do tréninku břicha.

 

 

TIP 6 – Podvádějte

Věděli jste, že přísná dieta znamená i podvádění? Příliš dlouhá doba diety způsobuje pokles hladiny leptinu v těle. Leptin je hormon, který pomáhá metabolismu ve spalování tuků. Nezdravé jídlo jednou za čas překvapí vaše tělo a pomůže zvýšit stagnující hladinu leptinu. Díky tomuto nárůstu budete schopni spálit více tuku.

 

Extra TIP: Běžte do restaurace a dejte si pořádnou nálož sacharidů a tuků!

 

 

TIP 7 – Nic si nenalhávejte

Většina lidí podhodnocuje jejich množství tělesného tuku – a to HODNĚ. Nereálný pohled na vaše tělo vede k nereálným požadavkům a ty nakonec k frustraci, z „nedostatečného“ úbytku tuku a změn na vašem těle. Nejlepší naturální kulturisté a fitness modelové na světě neváží více než 80-90kg (a to jsou opravdu vyrýsovaní). Je tedy nereálné, že pokud v současné době vážíte přes 110kg  tak máte 18% tělesného tuku. Čím dříve budete akceptovat skutečný stav vašeho těla, tím budete mít nakonec lepší výsledky.

 

Extra TIP: Zapomeňte na různé grafy ideálního množství tuku a na on-line kalkulačky. Kupte si kalibrační kleště nebo pravidelně navštěvujte měření InBody – to jediné vám poskytne zaručeně objektivní výsledky.

 

 

TIP 8 – Pijte vodu

To se může zdát jako samozřejmost, ale pro mnoho lidí to bohužel neplatí. Velké množství lidí, kteří cvičí, jednoduše nevypijí dostatečné množství tekutin za den. Některé studie ukázaly, že správný příjem tekutin může zvýšit rychlost metabolismu až o 30% (studie zahrnovala pití studené vody). Přestaňte hádat, kolik jste dnes vypili vody!

 

Extra TIP: Použijte šejkr nebo pet láhev pro přesné sledování množství vody, které jste za den vypili.

 

Zdroj obrázku:

Autorské právo: frugo / 123RF Reklamní fotografie

Komentáře


Nový komentář mohou vložit pouze přihlášení uživatelé.
Banner

Nejnovější profily

AnonymousAnonymous16.08.2017
KamčaKamča01.01.2016
LucieS1711LucieS171107.02.2014
MartinVanaMartinVana06.12.2013

Nejnovější galerie

Milo 2013Milo30.08.2013
na dovolenéNale20.06.2013
ShybyMilo19.02.2013
ShybyMilo19.02.2013

Komentáře

CKD - cyklická ketogfit-kul • 24.07. 16:26

Hodnoty cukru jsou napsány v článku...

CKD - cyklická ketogVIET • 14.07. 22:44

je tedy limit kolik bych měl příjmout těch cukrů v ten carb up den ?

Bojové umění Pencak kihu • 30.06. 22:48

Ahoj, vím že je to už nějakou dobu co článek vyšel nic méně bych měl vážný zájem o nějaký seminář id

CKD - cyklická ketogfit-kul • 22.03. 15:13

6+2 - klidně ano, pohlídej si ketózu testem...

CKD - cyklická ketogEroll.61 • 17.03. 04:08

Dobrý den. Posiluji cca 6 let a vždy jsem jezdil sach. vlny. Z hlediska dodržování, únavy atd atd js

Návštěvnost webu

Online návštěvníků: 13 , registrovaných: 4